^
Mac Pro

Mac Pro to jeden z najpiękniejszych komputerów

Nie wiem jak to możliwe, żebym kiedykolwiek zauroczył się śmietnikiem. Czy ten przydomek został przypisany dla Mac Pro, bo na pierwszy rzut oka wygląda jak miejsce na odpadki? A może z faktu, że wiele osób kręci nosem, uważając, iż z komputera do zadań profesjonalnych niewiele zostało w tym modelu? Nie mniej jestem wielkim fanem tego sprzętu i chciałbym Wam dziś pokazać go nieco bliżej.

Czarne górą

Rok 2013 to prawdziwa rewolucja u Apple w linii komputerów dla sektora Pro. Słynna „tarka” została zastąpiona „śmietnikiem”. I zmieniło się praktycznie wszystko, od filozofii rozbudowy sprzętu po wygląd. Wielkie pudło srebrnego komputera, do którego można było zmieścić wszystko, zostało zastąpione niewielkich rozmiarów walcem. Tak jak kiedyś białe MacBooki były skierowane dla domowych użytkowników, tak jedynym słusznym kolorem, który znajdował się po drugiej stronie palety barw był czarny, reprezentujący zastosowania profesjonalne. Pierwszy raz wprowadzono ten kolor właśnie w Mac Pro serii 6.1. Drugą rewolucją było podejście do obsługi akcesoriów. Technologia Thunderbolt 2 miała pozwalać na wyrzucenie z komputera wszystkiego na zewnątrz dając jednocześnie większą mobilność sprzętu, cichszą pracę i mniejszą temperaturę. Z drugiej strony oferując nam nie lada bałagan na biurku. Co było lepszym rozwiązaniem, jest sprawą dyskusyjną. Ja jednak całkowicie się w tym komputerze podkochiwałem.

Sesja zdjęciowa do książki „macOS Mojave. Proste Poradniki”

macpro-prosteporadniki

Kiedy zaczęliśmy pisać książkę „macOS Mojave. Proste Poradniki” chcieliśmy dodać rozdział przybliżający budowę oraz przegląd dostępnych komputerów Apple. Nie wyobrażałem sobie, aby zabrakło w tej książce maszyny, która wywarła na mnie szczególne wrażenie. Udało mi się zdobyć ten sprzęt i przygotować jego sesję na potrzeby Prostych Poradników. Dziś z wielką przyjemnością dzielę się z Wami efektem tej pracy. Dla mnie niesamowite w Mac Pro jest to, że bardziej ten komputer podoba mi się w środku niż na zewnątrz. Każdy jego element jest wyjątkowo przemyślany i wygląda wręcz bajecznie. Kto wie, może też uda mi się Was zarazić sympatią do tego komputera 🙂

Oficjalna strona Mac Pro – www.apple.com/pl/mac-pro/

Galeria zdjęć Mac Pro

macpro-5

macpro2 2

macpro2 9

macpro2 17

macpro2 10

macpro2

Cała galeria Mac Pro (kliknij w poniższe zdjęcie)

MacPro

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. dolny

    Ciągłe problemy termiczne tego urządzenia pokazują idealny przykład jak forma może zaburzyć funkcjonalność.