^

watchOS 6 zapowiada się genialnie… 

Jeśli tak wyglądać będzie nowy watchOS 6, to zdecydowanie będzie to argument do zakupu nowego zegarka od Apple. Matt Birchler na swoim blogu podzielił się wizją nowego systemu operacyjnego dla Apple Watch. Pomysł świetny i zarazem jakże prosty.

Nowy widok aplikacji w Apple Watch

dock-mockup

Najciekawszym dla mnie rozwiązaniem jest zamiana standardowego Dock’a w Apple Watch na widok kafelkowy aplikacji. Matt słusznie zakłada, że przy obecnym rozmiarze nowych zegarków podgląd aktywnych aplikacji będzie całkowicie wystarczający do wygodnej ich obsługi. 

Nowe tarcze Siri

siri-watch-face

Kolejnym elementem wartym uwagi jest przeprojektowana tarcza zegarka pobierająca dane z Siri. Jest bardziej czytelna i intuicyjna w podglądzie informacji. 

Matt na swoim blogu dzieli się jeszcze kilkoma opiniami na temat możliwości jakie Apple mogłoby wdrożyć w kolejnych odsłonach watchOS 6. Mówi między innymi o lepszej współpracy iPhone’a z zegarkiem. Otwierając aplikację aparatu moglibyśmy automatycznie mieć dostęp do tego programu w zegarku bez konieczności „ręcznego” uruchamiania go w wersji dla Apple Watch. 

Po więcej uwag odsyłam Was na Birch Tree

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. andrzej

    niebawem dojdziemy do dorabiania pasków do Iphonea i będzie to apple watch 11 ;). Po co teraz powiększac zegarek jak juz i tak wygląda idiotycznie – kawał ekranu na nadgarstku.

    • Przemysław Marczyński

      Nie muszą powiększać. Już jest dostatecznie duży aby kafelki były widoczne.