^

Program na dziś: Reeder 3.2.1

Tomasz Wołkowski

4 marca 2019

Od zawsze miałem problem z ogarnięciem wszystkich interesujących mnie informacji. Przeskakiwałem po stronach w przeglądarce lub próbowałem coraz to nowszych czytników RSS dla Maków. W końcu natrafiłem na ten, który przyniósł mi prawdziwy komfort przeglądania informacji.

Reeder 3.2.1

Reeder pozwala zmienić szatę graficzną wyświetlanych artykułów i posiada kilka wbudowanych schematów kolorystycznych dopasowując się do naszych preferencji. Między tabelami poruszamy się za pomocą skrótów klawiaturowych, gestów lub tradycyjnie za pomocą myszki.

Poza możliwością czytania wiadomości z dodanych lokalnie kanałów RSS, Reeder może połączyć się z usługami: Feedbin, Feedly, Feed Wrangler, Fever, FeedHQ, Inoreader, NewsBlur, Minimal Reader, The Old Reader, BazQux, Rader i Readability. Do niedawna mogliśmy bezpośrednio z Reedera udostępnić artykuł na Twitterze lub Facebooku. Jednak wraz z wydaniem ostatniego swojego systemu macOS Mojave, Apple wyłączyło możliwość utworzenia takich kont internetowych. Co za tym idzie, nie ma możliwości bezpośredniego udostępnienia artykułu z aplikacji. Oczywiście można skopiować odnośnik do schowka i przekazać go dalej w świat.

Reeder 3 jest do pobrania za darmo w App Store. Silvio Rizzi, twórca tego programu, ma zamiar jeszcze w tym roku udostępnić wersję 4 swojego czytnika. Aktualizacja na pewno będzie płatna, ale wydaje mi się, że jest to program, na który warto wydać parę złotych.
Aplikacja ta dostępna jest również dla systemu iOS. Poniżej krótki film przedstawiający możliwości tego programu na iPhonie.

 

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. MK

  Program Reeder nic nie wczytuje. Poproszę o jakiś opis jak to skonfigurować. Utworzyłem RRS i podałem link np do Gazeta.pl albo do innych wiadomości. Próbowałem tez forum skyscrapper. I nic. Albo pisze ze nie ma Feed albo dodaje RRS ale jest pusto, synchronizacja nic nie zmienia.
  To w końcu jak tego używać, żeby czytać wiadomości?

  • Tomasz Wołkowski

   Zakładamy konto Feedly i działamy 🙂 Preferencje -> Accounts i tam zakładamy i wszystko się wczytuje 🙂

 2. Piotr

  Witam. Czy mogę prosić o podpowiedź w jaki sposób zintegrować Reeder 3 z Evernote? Zainstalowałem na macOS Mojave świeżą wersję Reeder 3. Ponieważ nie korzystam z Feedly ani innego serwisu, założyłem sobie konto lokalne i zaimportowałem OPML. Kiedy chcę wysłać artykuł do Evernote, dostaję komunikat: „There was an error while trying to save to Evernote.”. Dodam, że Evernote jest zainstalowany, zalogowany, otwarty jak również działają nożyczki Evernote w przeglądarce Safari. Czy ma Pan jakieś sugestie dotyczące takiego probelmu?