^

Program na dziś: Quicksilver

Tomasz Wołkowski

19 lutego 2019

Dzisiaj chciałem Wam przedstawić aplikację, z której korzystam regularnie od ponad 10 lat. Quicksilver jest w mojej ocenie prototypem takich aplikacji jak Alfred czy Lacona.

Quicksilver jest lekką, szybką i bezpłatną aplikacją dla komputerów Mac, która umożliwia sterowanie komputerem Mac za pomocą klawiatury. Aplikacja pozwala łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz, a następnie działać zgodnie z naszymi potrzebami. Wszystko bez użycia myszki. Na przykład, jeśli chcesz znaleźć aplikację ukrytą w głębi twojego systemu plików, po prostu aktywuj Quicksilver za pomocą skrótu klawiaturowego, wpisz kilka liter nazwy aplikacji, a następnie naciśnij Return, aby ją uruchomić. Możesz również przejść do następnego okienka i zaznaczyć akcję, którą chcesz wykonać. Do wyboru mamy takie polecenia, jak Quit, Trash, Email To …, Run at Login, Move To …, Get Info, Reveal… lista jest długa.
Quicksilver indeksuje i analizuje tylko wybrane części dysku twardego, co oznacza, że ​​szybko lokalizuje i wyświetla elementy pasujące do wyszukiwania. Program ma modułową strukturę, która oznacza możliwość współdziałania z dużą ilością innych aplikacji (iTunes, 1Password, Safari) po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki.

Najczęściej stosowaną przeze mnie funkcją Quicksilver’a jest zmiana rozmiaru obrazka. Właśnie, nie trzeba do tego jakiegoś programu graficznego. Wszystko czego potrzebujemy posiada Quicksilver. W pierwszym okienku upuszczamy dany plik graficzny, przechodzimy tabulatorem do drugiego okienka, gdzie wpisujemy polecenie Scale Image i przechodzimy do trzeciego okienka. Tutaj podajemy wielkości, do jakich chcemy zmniejszyć nasz obrazek. Wystarczy, że podamy jedną wartość, a program dobierze automatycznie drugi parametr. Pamiętajmy jednak, że pierwsza wartość odpowiada szerokości, druga natomiast wysokości obrazka.

Na koniec proponuję obejrzeć film przedstawiający możliwości Quicksilver’a.
Program można pobrać za darmo ze strony macupdate.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy