Select Page

Apple przejmuje PullString, firmę zajmującą się techniką głosową

Apple przejmuje PullString, firmę zajmującą się techniką głosową

  • 0
  • 16.02.2019
Jaromir Kopp

PullString tworzy systemy komunikujące się w języku naturalnym. To ta firma odpowiada za „mówiącą Barbie” oraz aplikacje głosowe dla Amazon Alexa i Google. Jak się domyślacie, Apple chce w ten sposób ulepszyć swoją Siri. Jednak niestety mam też złą wiadomość.

PullString została założona przez byłych szefów Pixara w 2011 r.

Firma początkowo zajmowała się tworzeniem systemów interaktywnej konwersacji dla zabawek. W tym gronie znalazła się mówiąca Barbie. Kolejnym etapem rozwoju były aplikacje komunikujące się mową, między innymi dla Alexa Amazona oraz Google Assistant.

Informacje o przejęciu pochodzą od Axios oraz Tech Crunch i choć tradycyjnie Apple odmawia komentarza, to są potwierdzone w wielu źródłach.

PullString nosi swoją nazwę od niedawna, wcześniej zgodnie z głównym nurtem oferty nazywała się ToyTalk. Nowa nazwa również wydaje się znaczącą. Systemy firmy oferują interfejsy dla programistów, którzy chcą udźwiękowić swoje aplikacje i zaopatrzyć je w funkcję inteligentnej konwersacji nie tylko głosowej. PullString chwali się, że oferuje narzędzia pozwalające na stworzenie aplikacji porozumiewającej się w jeżyku naturalnym w ciągu minut.

Większa otwartość, czy doświadczenie z innymi systemami?

Interesujące jest, który z atutów PullString jest dla Apple najważniejszy. Możliwe, że chodzi o duże doświadczenie w udostępnianiu usług deweloperom. Mogłoby to świadczyć o większej dostępności Siri dla deweloperów w przyszłości. Jednak cenniejsze, może być doświadczenie zdobyte podczas współpracy PullString z Amazonem i Google oraz ich systemami.

PullString a sprawa Polski

I tu niestety mam złą wiadomość. Poszukując na stronie przejętej przez Apple firmy, informacji o obsługiwanych przez system językach znalazłem między innymi np. ukraiński i rosyjski, ale polskiego nie. No nic… nadzieja umiera ostatnia.

PullString języki

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!