Wybierz Strona

Polskie opisy aplikacji w App Store

Polskie opisy aplikacji w App Store

  • 1
  • 06.02.2019
Jaromir Kopp

Czyli na co się przydał Asystent Google. Być może znów zawiodła mnie spostrzegawczość, ale wcześniej nie zauważyłem nigdzie informacji o pojawieniu się polskich opisów w App Store. Chodzi o teksty dodawane przez deweloperów do swoich produkcji.

Opis aplikacji, tytuł oraz opis aktualizacji po polsku

Dość dawno nie zaglądałem do swoich aplikacji w App Store. Jednak jestem pewien, że jeszcze kilka dni (tygodni) temu nie mogłem wybrać polskiego dla zlokalizowanych opisów. Dostępnych było około 17 języków jako dodatkowe do angielskiego.

Dziś jednak za sprawą Asystent Google‚a, który pojawił się w polskim App Store, dokonałem tego „odkrycia”. Ta aplikacja posiada opis, tytuł i informacje o nowościach wyłącznie po polsku. Zaraz sprawdziłem w App Store Connect, czy coś się zmieniło i oto moim oczom ukazała się możliwość dodania polskiego języka, jako dodatkowego.

Dodawanie polskiego opisu App Store

Koniec z mieszanymi opisami

Do tej pory, jeżeli aplikacja była kierowana głównie dla polskiego użytkownika, to musieliśmy polski opis dodawać do angielskiego (podstawowego). Częstą praktyką było mieszanie tekstu polskiego i angielskiego. Jednak tytuł, który wyświetlał się w App Store PL, pochodził z głównego języka sklepu, czyli angielskiego.

Teraz, jak tylko deweloperzy nie wykażą się lenistwem, to będą mogli wprowadzić opisy specjalnie dla nas. Nowe metadane można do aplikacji dodawać, jedynie podczas aktualizacji do nowej wersji. Ciekawe będą obserwacje, jak szybko deweloperzy zaczną korzystać z tej możliwości. To również świadczy o ich klasie.

Kolejny bariera językowa została pokonana. Stopnia trudności wprowadzenia polskich, opisów nie można porównywać do Siri PL, ale każdy ruch pokazujący, że Apple coraz bardziej nas zauważa, powinien cieszyć.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!