^

Finalne wersje systemów iOS 12.1.3, macOS 10.14.3 oraz watchOS 5.1.3

Tomasz Wołkowski

23 stycznia 2019

Wczoraj wieczorem pojawiły się finalne wersje systemów Apple. Przed aktualizacją zalecamy wszystkim zrobienie kopii zapasowej obecnie używanego systemu.

macOS 10.14.3


macOS Mojave 10.14.3 poprawia bezpieczeństwo, stabilność i kompatybilność Maca. Update jest zalecany wszystkim użytkownikom – tak przeczytamy w oficjalnej notce dotyczącej systemu.

Ja osobiście borykałem się ostatnio z problemem dotyczącym aplikacji Wiadomości. Mam nadzieję, że ta aktualizacji naprawi ten błąd. Aktualizacji waży 1,97 GB.

iOS 12.1.3


Aktualizacja iOS 12.1.3 również pojawiła się i jest gotowa do zainstalowania. Update usuwa błędy i poprawia stabilność pracy systemu.

Następujące błędy zostały usunięte:

 • usuwa problem z przewijaniem zdjęć w widoku Szczegóły w Wiadomościach,
 • rozwiązuje problem, w którym na zdjęciach wysyłanych z arkusza mogły występować paski,
 • usuwa problem zniekształcenia dźwięku podczas używania zewnętrznych urządzeń wyjściowych audio z iPadem Pro (z 2018 r.)
 • rozwiązuje problem, który mógł powodować rozłączanie niektórych systemów CarPlay z iPhone’em XR, iPhone’em XS i iPhone’em XS Max

watchOS 5.1.3

Na temat aktualizacji watchOS znajdziemy tylko ogólną informację o poprawkach błędów i udoskonaleniach. Aktualizacja obejmuje wszystkie serie Apple Watch od Series 1. Update waży 70,8 MB.

Żródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Szym

  Błąd aplikacji Wiadomości nie został naprawiony. Z asystentami Apple pracowałem nad tym błędem dwie sesje po 2 godziny. Instalowałem nowy system na zewnętrznym dysku.
  Następnie wysyłałem pliki do serwera Apple. Błąd występował nadal. W informacji zwrotnej od Apple mam informację że pracują nad tym. jest to jakiś błąd w synchronizacji iCloud oraz iChat. Błąd wewnętrzny systemu.

  • Tomasz Wołkowski

   To ja tyle czasu szukałem kogoś mądrego kto mógłby mi coś o tym powiedzieć i dopiero teraz, gdy napisałem o tym, znalazłem 🙂 Szym, czy mogę Cię prosić, abyś dał mi znać jeśli będzie wiadomo coś konkretnego? Bardzo bym prosił. Napisz jak będziesz coś wiedział na tomasz.wolkowski@icloud.com, ok?

 2. Mariusz

  Po każdej aktualizacji mac samodzielnie zmienia mi ustawienia klawiatury z polski pro na polski (dotyczy to tylko ekranu logowania) i nie mogę się przez to zalogować. Uświadamiam sobie wówczas, że ręcznie muszę zmienić ustawienia. Wie ktoś jak przypisać to na stałe?