^
Telewizory zgodne z AirPlay

Wysyp telewizorów zgodnych z AirPlay 2

Jaromir Kopp

9 stycznia 2019

Po latach zastoju, a w zasadzie totalnego braku urządzeń innych firm zgodnych z AirPlay wideo, najnowsze informacje wręcz szokują. Widać, że Apple mocno zabrał się za szersze promowanie swojego ekosystemu i ułatwianie do niego dostępu. Po HomeKit, który wciąż nabiera pędu, nastały dobre czasy dla AirPlay.

AirPlay i jego zalety

Po co AirPlay? Bo nie ma wygodniejszego sposobu na wysłanie treści z naszych urządzeń na duży ekran. Nie ważne, czy oglądamy film, zdjęcia, „gramy w gry”, czy prowadzimy prezentację – to jest bardzo wygodne. Gdy mamy kilka sprzętów od Apple, AirPlay pokazuje jeszcze więcej zalet. Np. szybkie przełączanie pomiędzy urządzeniami, bez znaczenia, czy są to iPhone’y, iPady, czy Maci.

LG, Sony, Vizio i Samsung

Jeżeli chodzi o muzykę, to z AirPlay nie było większych problemów. Mieliśmy pewien wybór sprzętów zgodnych z tym standardem od innych producentów. Jednak jeszcze tydzień temu nie potrafiłem odnaleźć żadnego urządzenia zgodnego z AirPlay wideo.

Pierwszy wyłamał się Samsung. Nie dość, że jego wszystkie nowe modele „Smart TV” z tego roku będą zgodne z AirPlay 2, to dodatkowo będą miały, za pomocą uproszczonej aplikacji iTunes, dostęp do biblioteki filmów i seriali Apple. Ponadto zeszłoroczne modele za sprawą aktualizacji oprogramowania też te funkcje mają uzyskać.

Wczoraj po zapowiedziach na CES, Apple uzupełniło swoją stronę zawierającą listę urządzeń zgodnych z HomeKit i AirPlay 2. Przypomnę, że obecnie AirPlay stał się częścią HomeKit. Pojawiło się na niej sporo modeli telewizorów już 4 firm. Co interesujące dwie z firm (Samsung i Vizio) zapowiadają wsparcie dla obecnych już na rynku modeli. Vizio ma sięgnąć wstecz nawet do 2017 roku! Ta ostatnia firma nie jest w Polsce specjalnie znana, ale czasem można wyszukać jej produkty. Są w bardzo przystępnych cenach. Możliwe, że zgodność ze standardem promowanym przez Apple, ma zmienić postrzeganie marki Vizio przez użytkowników. Stanie się ona bardziej „Hight” z pożytkiem dla wszystkich.

Listę modeli możecie zobaczyć na stornie Apple HomeKit.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy