^

iPad Weekly #8 – współpraca urządzeń i muzyka w tle

Mateusz Pełka

9 stycznia 2019

W tym tygodniu zajmiemy się rozszerzeniem możliwości macOS’a, zrobimy parę notatek słuchając w tle dźwięków, które nas rozluźnią.

TaoMix 2 – Relax, Sleep, Focus

Dzięki TaoMix 2 będziemy mogli skupić się na pracy czy usnąć przy dźwiękach jakie sami sobie ustalimy. Aplikacja pozwala na dodawanie aktywnych sampli z dość bogatej biblioteki. Za pomocą białego okręgu (widocznego na zrzucie powyżej) możemy ustalić, który dźwięk jest odtwarzany głośniej, który ciszej. Gdy przeciągniemy nim po ekranie i puścimy to zacznie się on poruszać i odbijać od ścian. Pozwoli to na zmienne ustawianie głośności poszczególnych ścieżek dzięki czemu możemy tworzyć bardziej losowe „utwory”.

Aplikacja darmowa (subskrypcja) – AppStore

Noted: Notepad, Audio Recorder

Wspaniała alternatywa dla Notatek systemowych. Umożliwia wstawianie obrazów, edycję stylu tekstu, podział na sekcie, wspiera emoji i jak sama nazwa wskazuje – pozwala na dodawanie notatek głosowych. Mogą to być dźwięki lub muzyka (związane z wpisem), bądź nasze własne nagranie. Wspiera skróty Siri i zdecydowanie przydaje się przy tworzeniu bardziej rozbudowanych i szczegółowych zapisków.

Aplikacja darmowa (pięć notatek darmowych) – AppStore

Astropad Studio

Astropad Studio to nie tylko aplikacja na iPad’a. Do działania wymaga zainstalowania programu na komputerze z systemem macOS. Po niesamowicie prostym procesie konfiguracji i parowania jesteśmy w stanie używać ekranu tabletu od Apple jako tabletu graficznego. Zaletami tego rozwiązania są praktycznie niezauważalne opóźnienia i wsparcie dla różnorodnych gestów ułatwiających pracę z tym narzędziem. Obsługuje Apple Pencil i daje możliwość pracy z programami takimi jak Adobe Photoshop. Myślę, że zdecydowanie warta uwagi.

Aplikacja darmowa (na tydzień, potem jednorazowa opłata lub subskrypcja) – AppStore

Podsumowanie

To tyle na dzisiaj. Za tydzień kolejna porcja ciekawych aplikacji. Bądźcie gotowi o stałej porze – już w środę o 11:00.

 

W trakcie czekania zapraszam do przeczytania ostatniego wydania magazynu! Znajdziecie tam mój pierwszy artykuł!

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy