Wybierz Strona

iPad Weekly #7 – aplikacje językowe i filmowe

iPad Weekly #7 – aplikacje językowe i filmowe

  • 1
  • 02.01.2019
Mateusz Pełka

Rok 2018 już za nami tak jak sześć wpisów na temat iPad’a. Dla mnie jest to dużym osiągnięciem i cieszę się, że mogę dzielić się z Wami ciekawymi odkryciami w App Store.

Terrarium: Garden Idle

Terrarium to aplikacja, która jest idealnym zapychaczem czasu. Idea jest prosta – klikamy na rośliny, aby te produkowały tlen, który jest naszym środkiem płatniczym. Za niego kupujemy nowe rośliny i odblokowujemy kolejne poziomy i nowe gatunki naszych zielonych przyjaciół. Dodatkowo co jakiś czas mamy do dyspozycji specjalne doładowania przyśpieszające rozwój naszej plantacji. Jest to produkcja z gatunku clickerów, ale przykuła moją uwagę swoim wyglądem i prostotą.

Aplikacja darmowa – AppStore

Duolingo

Jeśli chcecie się nauczyć języka angielskiego, japońskiego lub hiszpańskiego to jest to idealna aplikacja dla was. Oczywiście nie ogranicza się ona do tych trzech języków. Moje postępy widoczne na zrzucie ekranu powyżej nie przedstawiają jej świetności, ale moja dziewczyna poczyniła wielkie postępy odkąd jej używa. Duża ilość lekcji, różne poziomy zaawansowania i różnorodność technik nauczania to ogromny plus tej aplikacji. Minusem jest to, że z języka polskiego możemy się uczyć tylko angielskiego, reszta dostępna jest tylko z języka angielskiego.

Aplikacja darmowa – AppStore

IMDb Movies & TV

IMDb to największa baza filmów, seriali i show telewizyjnych. Możemy tam również znaleźć recenzje i wieści ze świata kamer i popcornu. Z czasem korzystania z aplikacji i wystawianiem ocen produkcjom uzyskujemy personalizowane rekomendacje, które mogą się przydać w przypadku chęci zobaczenia czegoś nowego.

P.S. Nowy sezon Stranger Things już w lipcu!

Aplikacja darmowa – AppStore

Podsumowanie

To tyle na dzisiaj. Za tydzień kolejna porcja ciekawych aplikacji. Bądźcie gotowi o stałej porze – już w środę o 11:00.

Szczęśliwego Nowego Roku!

W trakcie czekania zapraszam do przeczytania ostatniego wydania magazynu! Znajdziecie tam mój pierwszy artykuł!

O autorze

Mateusz Pełka

Zawodowo programista, student piątego roku informatyki, pasjonat nowych technologii. Miłośnik IoT, Apple i aplikacji mobilnych. Woli Star Wars od Star Treka. W wolnych chwilach programuje i szuka wszelkich sposobów na automatyzację życia.

Komentarz

  1. Artur

    Dziękuje.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!