^
commander-one-pro

Commander One Pro – menedżer do zadań specjalnych

Przemysław Marczyński

20 grudnia 2018

Nieustannie pracujemy z plikami. Tworzymy dokumenty tekstowe, zapisujemy dane, kopiujemy je. Nasza obecność przy komputerze to w dużej mierze czas poświęcony na operacje przy plikach. Commander One Pro pozwoli nam znacznie ułatwić zarządzanie danymi. 

Szybkie kopiowanie danych

Najprostsze rozwiązania są czasem najbardziej efektywne. Doskonały tego przykład: dwa okna umieszczone obok siebie pozwalające na błyskawiczne kopiowanie plików pomiędzy folderami. Będziemy mogli wykorzystać tu metodę „przeciągnij i upuść” lub użyć skrótów klawiaturowych. Nie musimy zatem otwierać kilku okien, aby móc zmieniać miejsca plików na dysku. Commander One Pro ze swoim klasycznym widokiem pokazującym dwa różne foldery obok siebie doskonale sprawdza się w codziennej pracy. W łatwy sposób będziemy poruszać się po katalogach. Jeśli któraś lokalizacja na dysku jest dla nas ważna i często tam wracamy, dodamy ją do zakładki Ulubione. Wystarczy kliknąć ikonę gwiazdki znajdującą się tuż nad podglądem zawartości folderu. Pod tą ikoną skrywają się wszystkie foldery, które wyróżniliśmy. Obok ikony Ulubione mamy dostęp do historii ostatnio odwiedzanych folderów. Stąd również będziemy mogli łatwo wędrować po dysku.

Pełne wsparcie dla skrótów klawiaturowych

Nie ma szybszej metody pracy niż wykorzystywanie skrótów klawiaturowych. Autorzy Commander One Pro wiedzą to doskonale i zachęcają nas do wykorzystania tego potencjału. Na samym dole okna widzimy najważniejsze operacje, jakich dokonujemy na plikach: Kopiowanie, Edycja, Nowy folder i Usuwanie danych. Na przyciskach widzimy klawisze, które pozwolą nam pominąć akcję kliknięcia, co dodatkowo przyspiesza czas wykonania polecenia. O tym, jak ważne są skróty klawiaturowe w tym programie, świadczy także oddzielna sekcja w Preferencjach aplikacji. Znajdziemy tu zakładkę, gdzie umieszczono wszystkie dostępne funkcje razem z informacją o skrócie, który ją wywoła. Warto poświęcić chwilę na dopasowanie do swoich preferencji najważniejszych operacji na plikach. To niesamowicie przyspieszy naszą pracę z danymi.

Zajrzyj do swojej chmury

Dziś trudno wyobrazić sobie pracę bez umieszczania plików w chmurze. Często przechowujemy tam więcej danych, niż mamy miejsca na dysku. Problem pojawia się z chwilą synchronizacji usług, kiedy na naszym dysku pojawiają się pliki, których nie chcemy i otrzymujemy komunikaty, że zaczyna brakować miejsca na dysku twardym komputera. Commander One Pro może się integrować z popularnymi chmurami Dropbox, OneDrive, Google Drive, Amazon S3 oraz FTP. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z przestrzeni dyskowej tych usług tak samo wygodnie jak z naszego dysku. Co jednak ważne, nie będziemy angażować do tego miejsca na naszym dysku twardym komputera. 

Commander One Pro jest klasycznym menedżerem zadań, który pozwoli nam w wygodny sposób zarządzać danymi na dysku. Wsparcie dla skrótów klawiaturowych, świetna współpraca z usługami chmurowymi i łatwe przemieszczanie się między folderami dzięki opcji Ulubione sprawia, że program ten z powodzeniem może stać się naszym podstawowym menedżerem plików. 

Nazwa: Commander One Pro
Cena: 139,99 zł
WWW: https://mac.eltima.com/file-manager.html
Mac App Store: zobacz w sklepie

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Kuba

  A czemu nie ForkLift za 5$?

 2. Henio

  A jakim cudem ForkLift za 5$?

 3. Lakosta

  Korzystam z Commander One Pro (Wersja 1.7.4.2445) i jestem zadowolony. Fajny jest wygląd „Oldschool” przypomina starego NC 🙂

 4. Waldemar Gołębski

  Chyba warto wspomnieć Norton Commandera, który był pierwowzorem wszelakich „commanderów”, a zastosowane w Commander One Pro klawisze funkcyjne z pierwowzoru właśnie pochodzą.

 5. rytm

  No tak… Muszę zapłacić 140zł żeby mieć ułamek funkcjonalności Total Commandera. Cały świat Apple…

 6. capricorn66

  Ten program to najbardziej zamulony soft z jakiego korzystałem na MACu. Potrafi odpowiedać na działania użytkownika po 2-3s. .. mam wrażenie że to jakiś przeportowany dla MACa klient FTP. FileZilla to przy tym demon prędkości .. i to jeszcze darmowy. Nie polecam, a wręcz odradzam. Program powiniee przede wszystkim działać, a ten tylko dobrze wygląda..

 7. LD

  obrałem wersję commander one, usiłuję odczytać dysk zewnętrzny i mam komunikat „Aktualne uprawnienia systemu plików dla Commander One nie pozwalają na dostęp do tej ścieżki” i „Nie mogę odczytać zawartości katalogu …”czy dlatego, że niepełna wersja?, nie mogę znaleźć miejsca do zmiany uprawnień!!!