^

iPad Weekly #5 – ulepszanie życia i nauka z własną muzyką w tle

Mateusz Pełka

19 grudnia 2018

W zeszłym tygodniu nie było wpisu, ale nic się nie dzieje, wracamy i kontynuujemy serię. Czas na trzy aplikacje na iPad’a, które zachwyciły mnie w tym tygodniu.

Swift Playgrounds

Bycie programistą nie jest łatwym zajęciem, ale uważam, że wiele osób może się tego nauczyć. Oto podstawy programowania w języku Swift wprost od Apple. Pierwsze lekcje zaczynamy od prostego przemieszczania się ludzikiem po planszy. Wydajemy mu komendy, które on następnie wykonuje. Sprawa zaczyna się komplikować, ale jednocześnie wszystko co jest potrzebne do ukończenia danego poziomu mamy opisane we wskazówkach. Aplikacja idealnie nadaje się również dla młodszych dostarczając rozrywki i ucząc jednocześnie.

Aplikacja darmowa – AppStore

Remente

Kreowanie nawyków jest trudnym zajęciem, chyba, że pomaga nam w tym aplikacja Remente, która tworzy plan czynności do wykonania na podstawie naszych preferencji. Dzięki przystępnie prezentowanym statystykom możemy śledzić nasze postępy. Dodatkowo otrzymujemy artykuły i kursy, które pomogą nam uporządkować swoje życie lub zmienić to czego w sobie nie lubimy. Aplikacja oferuje konto premium, które znacznie rozszerza jej możliwości.

Aplikacja darmowa – AppStore

Medly

Jeśli tworzycie muzykę lub chcecie zacząć się tym zajmować to nie może wam umknąć Medly. Aplikacja w wersji podstawowej zwiera zestawy próbek dźwięku w stylu retro gier, które niejednemu przypomną gry, w które grywało się 20 lat temu. Przejrzystość i prostota użytkowania to niewątpliwie ogromne zalety tej aplikacji. Produkcja warta uwagi muzyków, ale także osób chcących zrelaksować się na kanapie w przerwie na reklamy.

Aplikacja darmowa – AppStore

Kolejne zestawienie…

… już za tydzień o tej samej porze. Tymczasem zachęcam do przeglądania AppStore, ponieważ codziennie znajdziecie tam produkcje, które potrafią zachwycić i odmienić wasze życie.

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy