^
iPhone w Chinach

O tym, jak brzydko gra Qualcomm

Tomasz Wołkowski

13 grudnia 2018

Na początku, gdy pierwszy raz usłyszałem o konflikcie Qualcomm kontra Apple i w zasadzie „resztą świata” myślałem, że jest to firma chińska. Mocno się zdziwiłem, gdy dowiedziałem się, że jej główna siedziba jest w USA i tam też firma została założona.

Qualcomm oszukał chiński sąd?

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że Qualcomm uzyskał w Chinach sądowy zakaz sprzedaży iPhone’ów w związku z naruszeniem swoich patentów.

Zaraz po tym Apple zdementował informacje o zaprzestaniu sprzedaży, podając, że sprzedaż odbywa się bez przeszkód.

W kolejnym akcie Qualcomm poskarżył się chińskim organom sądowniczym, że Apple nadal sprzedaje swoje smartfony na terenie Chin. Załączył zdjęcia i filmy z salonów. Żałosne.

Dlaczego żałosne?

Po pierwsze Qualcomm w sądzie przedstawił patent, który został już unieważniony. Pozostałe dotyczą jedynie iOS 11. Jednak w sprzedaży w salonach Apple i u partnerów są już tylko urządzenia z iOS 12. Pudło!

Qualcomm w trudnej sytuacji.

Producent Snapdragonów, modemów komórkowych i systemów łączności ucieka się do tak rozpaczliwych sztuczek, bo większość sporów, które rozpoczął, mogą się obrócić przeciw niemu. Wiele z patentów Qualcomm dotyczy podstawowych funkcji zatwierdzonych standardów, a takie podlegają regulacjom, które nie dopuszczają do stosowania zawyżonych opłat. A właśnie takie Qualcomm pobiera. Oj nie ładnie, nie ładnie.

Źródło i więcej informacji Patently Apple 

 

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Darekzaw

    Nie „nie ładnie”, tylko „nieładnie”