To, czego się spodziewaliśmy właśnie nastąpiło. Wczoraj szczęśliwcy otrzymali prezent mikołajowy od Apple. Niestety z tymi nowościami Mikołaj zawitał wyłącznie do mieszkańców USA, Puerto Rico i zajrzał na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych oraz Guam.

watchOS 5.2.1 EKG w s4, arytmia od s1

Są też dobre wiadomości. Aby wykrywać arytmię, wystarczy już Apple Watch zdolny unieść watchOS 5.1.2, czyli s1, s2, s3 i oczywiście s4.

Dostępność tych funkcji oraz ograniczenia regionalne, Apple potwierdziło w komunikacie dla prasy opublikowanym wczoraj. Firma również chwali się tym, że Apple Watch jest pierwszym urządzeniem kierowanym bezpośrednio do konsumenta, które ma tak zaawansowane funkcje wspierające diagnostykę niektórych chorób serca.

Z dokumentu dowiadujemy się też, w jaki sposób opracowywano algorytmy oraz o skuteczności, z jaką wykrywają poszczególne anomalie w pracy serca.

Dla nas ważne są dwie kwestie. Dostępność wykrywania arytmii nawet w „wiekowym” s1 i s2 oraz niedostępność tych mogących niemal w bezpośredni sposób ratować życie, funkcji poza USA i jego terytoriami zależnymi.

watchOS 5.1.2 wykrywanie arytmii niedostepne w Polsce

Miejmy nadzieję, że Apple nie spocznie na laurach i podejmie wszelkie możliwe działania, aby ze „wbudowanej” w zegarek wczesnej diagnostyki można było skorzystać w innych zakątkach świata, a w szczególności u nas Europie.

Niestety zmiana regionu w zegarku i iPhone’ie nie pozwala na „oszukanie” systemu. Wg napotkanych w sieci informacji, funkcje są dostępne wyłącznie, jeżeli iPhone i Apple Watch były zakupione na terenie wymienionych wcześniej regionów.

Źródło: Apple

Może Cię zainteresować: