^

iPad Weekly #4 – chemia, sztuka, zarządzanie

Mateusz Pełka

5 grudnia 2018

Kolejny wpis z serii iPad Weekly! Tym razem pozarządzamy zadaniami w zespole, połączymy związki chemiczne i przerobimy małego kotka wzorując się na sztuce współczesnej.

Focos

Super rozbudowana, darmowa i prosta w obsłudze aplikacja do edycji zdjęć. Wymaga zdjęć z iPhone’a z dwoma kamerami do działania, ale jest genialna do szybkiej obróbki czy zmiany wielu parametrów, nie tylko kontrastu i jasności fotografii. Warto przygarnąć i zapoznać się z jej funkcjami.

Aplikacja darmowa – AppStore

Pinterest

Tę aplikację ciężko opisać. Jest to jeden z największych agregatorów treści. Interfejs opiera się na kartach, na których możemy znaleźć co tylko nasza wyobraźnia zapragnie i jeszcze więcej. Pomysł na kolację? Nowy tatuaż? Może zestaw ćwiczeń na barki?! Tam jest wszystko. Niesamowite miejsce, które potrafi wciągnąć na długie godziny.

Aplikacja darmowa – AppStore

BEAKER by THIX

Zawsze chciałem mieć zestaw małego chemika. Dzięki aplikacji BEAKER mogę wymieszać ze sobą co tylko mi się podoba. Możliwości są ogromne, zabawy jest jeszcze więcej. Interesującą zaletą jest możliwość połączenia dwóch urządzeń i przelewanie związków między nimi. Ciekawa propozycja na chwilę zabawy dla młodszych jak i starszych… i pamiętajcie, wlewajcie zawsze kwas do wody!

Aplikacja darmowa – AppStore

Google Arts & Culture

Wszystko co z kulturą i sztuką związane. Artyści, techniki malowania, nurty w sztuce czy wydarzenia historyczne możecie znaleźć na wyciągnięcie ręki. Do tego propozycje muzeów i artykułów, które sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy koneser. Pozycja warta uwagi każdego młodego, odrobinę starszego, znawcy i początkującego. Wszystko podane w postaci łatwej do zrozumienia jednocześnie bez utraty jakości materiałów. Dodatkowo opcja Art Selfie, która poprzez zdjęcie potrafi znaleźć osoby podobne do nas na obrazach znajdujących się w bazie aplikacji – bellissimo!

Aplikacja darmowa – AppStore

Trello

Zarządzanie zadaniami, lista pomysłów, agregator linków i wiele innych określeń, które zdecydowanie pasują do tej pozycji. Trello jest aplikacją, która poprzez organizację projektów w formie tablic i zadań w postaci kart (fiszek) pozwala na uporządkowanie pracy indywidualnej, jak i grupowej na nowym poziomie. Technika opiera się na japońskiej metodzie zarządzania zwanej kanban. Mogę zdradzić, tylko ćśśś, że ta aplikacja używana jest przez redakcję MójMac i sprawuje się wyśmienicie.

p.s. Tosia to moja kotka 🙂

Aplikacja darmowa – AppStore

Kolejne zestawienie…

… już za tydzień o tej samej porze. A tymczasem zapraszam do przeczytania najnowszego numeru Mój Mac Magazyn w genialnej aplikacji. Nie żartuję, jest świetna! Aż dziwię się, że jeszcze nie było jej w tej serii. Może następnym razem…

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy