Wybierz Strona

DriveSavers odbezpieczy Twojego iPhone'a lepiej niż FBI

DriveSavers odbezpieczy Twojego iPhone'a lepiej niż FBI

  • 0
  • 04.12.2018
Jaromir Kopp

Ta informacja pojawiła się ponad tydzień temu. Jednak wolałem poczekać na jakąś formę jej uwiarygodnienia lub weryfikacji. Na razie niestety wiadomo jedynie, że firma DriveSavers jest gotowa podjąć się odblokowania iPhone’a za niemałe pieniądze.

Passcode Lockout Data Recovery usługa dla klientów

DriveSavers chwali się, że jest jedyną firmą, która świadczy usługi odblokowywania smartfonów kierowaną do osób prywatnych. Oferuje ona możliwość odzyskania kodu dostępu oraz zarchiwizowania wszystkich danych ze smartfona. Dotyczy to urządzeń wielu firm w tym Apple oraz wszystkich najważniejszych systemów operacyjnych: iOS, Android, Windows, BlackBerry.
Firma zastrzega, że przed przystąpieniem do działania, weryfikuje prawa klienta do danego urządzenia. Jeżeli jest to urządzenie np. otrzymane w spadku lub bliskiej zmarłej osoby, będą wymagane również odpowiednie urzędowe dokumenty, które to potwierdzą.
DriveSavers chwali się bardzo długą historią odratowywania danych z dysków i innych pamięci masowych. Początki firmy sięgają 1985 roku, a jej siedziba znajduje się w Kalifornii. Warto zobaczyć stronę gdzie DriveSavers prezentuje znane osoby, które skorzystały z jej usług wcześniej. Znajdziemy tam gwiazdy kina, astronautów, a nawet R2D2 z Gwiezdnych Wojen.
Nie ma, czemu trudno się dziwić, na razie żadnych informacji o metodach, jakie DriveSavers stosuje przy odblokowywaniu urządzeń z iOS. O ile w przypadku innych systemów, nie jest to nadzwyczaj trudne, to po wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń w iOS 12.1.x nawet służby wyposażone w GrayKey mają problemy z włamaniem na urządzenia Apple.
DriveSavers nie podaje też żadnych dodatkowych wymogów dotyczących urządzenia, które chcemy z ich pomocą odblokować. MacRumors dowiedziało się jedynie jaki jest koszt takiego zabiegu, to około 3 900$, czyli całkiem sporo.
Apple nie ustosunkowało się jeszcze do tych rewelacji. Na więcej danych będziemy musieli poczekać. Nie jest wykluczone, że w DriveSavers znaleźli jakąś „super lukę” w iOS, ale również jest możliwe, że po telefonicznych konsultacjach z potencjalnym klientem okaże się, że zakres urządzeń i wersji systemów, które można odblokować, nie obejmuje tych najnowszych.
I po co komu „backdory” i inne świństwa proponowane przez agencje rządowe? A! Aby zaoszczędzić… 3 900$ jest niebagatelną kwotą nawet dla służb bezpieczeństwa.
Źródła: drivesaversdatarecovery.commacrumors.com

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!