O tym, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia, co roku deweloperom przypomina Apple. Aby czasem nie zapomnieli o magii świąt, wyłącza na kilka dni dostęp do iTunes Connect. W tym roku przerwa trwa od 23 do 27 grudnia.

iTunes Connect? App Store Connect? Co to takiego?

Jeżeli nie jesteś deweloperem, wydawcą książek dystrybuowanych przez „Książki” Apple lub muzyki czy podcastów możesz nie wiedzieć.

To w iTunes Connect (App Store Connect) ustala się ceny, opisy, grafiki i filmy promujące. Przez iTunes Connect deweloperzy wysyłają nowe aplikacje i aktualizacje do App Store. To z iTunes Connect dowiadują się o problemach związanych z fochami cenzorów sklepowych lub zawieszaniem się programów. Tam też mogą odpowiadać na komentarze i je przeglądać.

Podczas przerwy nie będzie dostępu do funkcji związanych z obsługą nowych aplikacji oraz aktualizacji.

OK, a co to mnie obchodzi?

Jeżeli liczysz na świąteczne przeceny i promocje gier i programów, to niewiele. Deweloperzy mogą ustalać harmonogramy zmian cen wcześniej, zanim iTunes Connect będzie miało świąteczną przerwę, a będzie on realizowany automatycznie.

Problemy mogą się zacząć, jeżeli deweloper pośpiesznie będzie chciał wydać aplikację lub aktualizację, a ona okaże się niezbyt stabilna. Nawet gdy szybko zlokalizuje błąd, to nie będzie mógł wysłać poprawionej wersji do Apple.

Może Cię zainteresować: