Wybierz Strona

Apple organizuje szkolenia dla firm zarządzanych przez kobiety

Apple organizuje szkolenia dla firm zarządzanych przez kobiety

  • 0
  • 27.11.2018
Jaromir Kopp

Apple Entrepreneur Camp for organizations founded and led by women. Tak brzmi oficjalna nazwa nowego programu szkoleń organizowanego przez Apple. Niestety nie jest on dedykowany dla wszystkich. Wykluczeni są z niego mężczyźni.

Jesteś programistką, założycielką lub szefową firmy deweloperskiej?

Jeżeli tak oraz dodatkowo organizacja, którą zarządzasz, tworzy aplikacje na któreś z platform Apple, to program jest właśnie dla Was. Jeżeli działasz w pojedynkę i sama stworzyłaś aplikację, to też możesz aplikować do programu Apple Entrepreneur Camp.

Apple Entrepreneur Camp co to daje?

Apple oferuje roczny udział w programie deweloperskim za darmo, ponadstandardowe porady inżynierów Apple dla deweloperów, dedykowane zamknięte forum wymiany wiedzy oraz bilety na WWDC.
To nie wszystko. Jak nazwa wskazuje, podstawą wsparcia dla organizacji zarządzanych przez kobiety i w których przeważają programistki, jest zgrupowanie i to w siedzibie Apple. Wyznaczono 4 terminy dwutygodniowych spotkań w przyszłym roku.

Wybrane organizacje w ramach programu otrzymają:

  • Indywidualne wskazówki od inżynierów Apple podczas dwutygodniowego laboratorium technologicznego w Cupertino w Kalifornii.
  • Bieżące wsparcie przedstawiciela programisty Apple przez co najmniej rok.
  • Dwa bilety na WWDC dla kobiety (założycielki, współzałożycielki lub CEO) oraz dla programistki.

Wymagania:

  • Założycielka, współzałożycielka lub szefowa, czyli kobieta.
  • Programistka (lub programistki) biegłe w Swift lub Objective-C.
  • Działająca aplikacja na dowolną z platform Apple, którą można demonstrować na żywo.
  • Dodatkowo ukończone 18 lat, zdolność płynnego porozumiewania się po angielsku, możliwość dojazdu (na własny koszt) i przebywania przez dwa tygodnie w Kalifornii oraz swój laptop i wydane przez kraj pochodzenia dokumenty potwierdzające tożsamość.

To co Dziewczyny? Startujecie?
Oto link do programu Apple Entrepreneur Camp for organizations founded and led by women.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!