^

iPad Weekly #2 – rzeczy, zdjęcia i kursy

Mateusz Pełka

21 listopada 2018

Kolejny wpis serii iPad Weekly prezentujący pięć aplikacji, które mogą zaciekawić również zaawansowanych użytkowników urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Staram się, by każda aplikacja należała do innej kategorii, tak by dla każdego znalazło się coś interesującego. Zaczynajmy!

Things 3 for iPad


Najpopularniejsza aplikacja typu „to-do” dostępna na systemy z logiem Apple. Ogrom funkcjonalności sprawia, że aplikacja jest niesamowicie użyteczna. Prostota interfejsu daje wrażenie lekkości i idealnie opakowuje dostępne opcje w przyjemny dla użytkownika sposób obsługi. Organizacja list w projekty i grupy projektów ułatwia szybkie odnalezienie poszukiwanych zapisków. Dodatkowy podział na tagi, do zrobienia dzisiaj, w najbliższej przyszłości lub kiedykolwiek jeszcze bardziej sprawia wrażenie czystości i uporządkowania.
Aplikacja płatna (94,99 zł) – AppStore

Udemy


Człowiek uczy się całe życie – powiada moja babcia. Dlatego też w tym tygodniu przedstawiam aplikację Udemy na iPad’a. Jest to ogromna biblioteka kursów z wielu dziedzin. Od programowania, przez rozwój osobisty i na muzyce czy fotografii kończąc. Aktualnie trwają promocje więc warto zaopatrzyć się w dostępne w doskonałych cenach kursy.
Aplikacja darmowa – AppStore

Adobe Lightroom CC for iPad


Jeśli lubicie robić zdjęcia i chcecie je bardzo szybko obrobić, a przy okazji mieć dużą kontrolę nad tym co robicie to warto przyjrzeć się tej pozycji. Adobe Lightroom CC to oprogramowanie do obróbki zdjęć, którego starczy brat dostępny jest również macOS. Często używany w gronie profesjonalistów, daje mnóstwo możliwości manipulacji obrazem jednocześnie nie przytłaczając użytkownika swoim interfejsem. Ładne zdjęcie z Pragi?
Aplikacja darmowa – AppStore

Timepage


Kalendarz, którego używanie sprawia niesamowitą przyjemność dla oczu. Płynność animacji, przejścia to zdecydowany plus tej aplikacji. Podział kalendarzy na kolory, możliwość wyboru kolorystyki i wiele ekranów ukazujących plany na dany dzień w inny sposób to największe zalety Timepage. Ciekawa alternatywa dla aplikacji Kalendarz dostępnej domyślnie w systemie iOS.
Aplikacja darmowa (+ subskrypcja) – AppStore

Cosmo Race


Bardzo prosta gra na chwilę przerwy. Polega ona na wyścigach po wielu dostępnych mapach. Awansując możemy dostawać nowe bronie do zatrzymywania przeciwników oraz nowe stroje dla naszej postaci. Cosmo Race potrafi wciągnąć, ale jest zdecydowanie lekką i przyjemną grą na parę minut relaksu w autobusie czy pociągu.
Aplikacja darmowa – AppStore

Kolejne zestawienie…

już za tydzień o tej samej porze.

Mateusz Pełka

Z lenistwa i powołania programista, z zamiłowania UX/UI designer, z nudów fan produktywności i optymalizacji pracy, z pragnienia rozwoju aktywny członek lokalnej grupy programistycznej, pasjonat inteligentnych rozwiązań.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy