^
GRID Autosport

Darmowa, duża aktualizacja GRID Autosport na iOS

Maciek Winiarski

7 listopada 2018

W pierwszym tegorocznym numerze Magazynu (link) miałem przyjemność recenzować mobilny port gry GRID Autosport autorstwa brytyjskiej firmy Feral Interactive. Wcześniej w tym tygodniu twórcy opublikowali aktualizację do wersji 1.2.4 (do pobrania w App Store). Jest w niej tyle ulepszeń, że moim skromnym zdaniem równie dobrze mogła by być to wersja 2.0.

Oficjalna lista zmian:

  • Oficjalne wsparcie dla iPhone’ów XS, XS Max i XR
  • Oficjalne wsparcie iPhone’ów 6S i 6S Plus (wcześniej był tylko iPhone SE – gra jako tako działała na 6S/6S Plus, ale twórcy nie brali za to odpowiedzialności)
  • Odbicia renderowane w czasie rzeczywistym (iPhone XS, XS Max i XR)
  • Ulepszone efekty cząsteczkowe (iPhone 7 i nowsze, dowolny iPad Pro, iPad „Edukacyjny” 2018)
  • Rozmycie obiektów i głębia ostrości (iPhone 8 i nowszy, iPady Pro 2017 i nowsze)
  • Dynamiczne cienie pojazdów (iPhone 7 i nowsze, wszystkie oficjalne wspierane iPady)
  • Ulepszone, szczególnie w nocy, oświetlenie i odbicia (iPhone 7 i nowsze, wszystkie iPady)
  • Inne ważne poprawki wydajności, jakości grafiki i rozdzielczości dla wszystkich wspieranych urządzeń

Nową wersję przetestowałem niestety tylko pobieżnie (kilka wyścigów) na iPhone XS , ale muszę przyznać, że w porównaniu do tego, co było wcześniej dokonał się znaczący postęp. Najbardziej w oczy rzuciły mi się te lepsze efekty cząsteczkowe. Aktualizacji uległy też zapewne tekstury pojazdów – po instalacji aktualizacji może wystąpić prośba o pobranie nowych wersji dodatków. Warto zatem po aktualizacji od razu uruchomić tytuł, by cieszyć się najwyższą jakością rozgrywki.
Wcześniej gra wyglądała w miarę ładnie, ale nie był to tytuł pod tym względem wybitny – na pewno nie było warto kupić jej tylko ze względu na ten aspekt. Najnowsza wersja, szczególnie jeśli posiadamy urządzenie z Apple A12 (iPhone’y XS, XS Max i XR), to zmienia. Pozostaje jeszcze pytanie, czy będą jakieś dodatkowe smaczki graficzne na najnowszych iPadach (których możliwości obliczeniowe są całkiem przyjemne). Przy tym warto pamiętać o tym, że mobilny GRID Autosport to pełna wersja gry jaką znamy z konsol czy komputerów osobistych, ze wszystkimi dodatkami.
Oficjalne wideo porównujące jakość grafiki przed aktualizacją i po niej:

Ach, i jakby ktoś był zainteresowany, to wersji z Androidem nadal nie ma. Informacji o dacie potencjalnej premiery też nie.

Źródło: Feral Interactive
GRID Autosport w App Store: link

Komentarze (0)
L

0 komentarzy