Ile może kosztować tablet? Po premierze nowych iPadów nie bądźcie zdziwieni jeśli cena poszybuje w okolice dziesięciu tysięcy złotych. Sprzęt Apple nigdy nie należał do tanich. Po ostatnich aktualizacjach okazuje się, że obecne do niedawna urządzenia które można było nazwać sprzętem „entry-level” (wejściowym) w środowisko Apple właśnie zostały zamordowane. Komputer stacjonarny bez myszy i klawiatury którym był Mac mini przestał być maszyną dla „switchera” z PC na Mac. Kiedyś sam zaczynałem swoją przygodę z komputerami Apple od tej maszyny. Dziś nie wiem czy zaryzykowałbym wydatek czterech tysięcy dla sprawdzenia jak smakują cyfrowe jabłka.

Kiedyś było tanio?

Mac mini i MacBook Air były tymi komputerami które otwierały drogę do świata Apple. Nie były demonami prędkości. Nie posiadały wybitnych parametrów. Miały jednak wyjątkowy atut – cenę. Mac mini był moim pierwszym komputerem. Kosztował mnie kwotę która na przodzie pokazywała akceptowalną cyfrę „2” jeśli mówię tu o skoku w nieznany świat komputerów. Dziś za takiego Maka muszę zapłacić prawie dwa razy tyle. MacBook’a Air kupiłem po Mac mini bo chciałem mieć urządzenie mobilne, na którym mogłem wygodne pisać. Tu znów Air był idealną opcją która mocno wykastrowana z pamięci RAM i dysku twardego pozwalała mi obcować z macOS i pracą w ruchu. I tu znów cena zaważyła na decyzji zakupu, bo chociaż Mac mini wykonał swoją misję – zafascynował mnie środowiskiem Apple – to jednak wewnętrznie czułem opory do brnięcia w ten ciągle jeszcze nowy dla mnie świat. Dziś MacBook Air kosztuje bagatela 5999,00 zł. To nie jest już komputer dla ucznia czy studenta z mocno okrojonym budżetem. Z dnia na dzień cena za tego laptopa wzrosła o ponad tysiąc złotych. Niektórzy z nas pamiętają pewnie czasy kiedy za komputer Apple można było kupić mieszkanie. Technologia jednak poszła do przodu redukując tym samym koszty wytwarzania nowych, zaawansowanych komputerów. Gdzieś zatem logika Apple głęboko się skryła oferując swój sprzęt coraz węższej liczbie użytkowników.

Ile kosztuje najdroższy komputer Apple?

Za cenę najdroższego komputera Apple można kupić całkiem dobry samochód. Tu liderem jest iMac Pro który nokautuje Mac’a Pro. Za tablet możemy wydać kosmiczne 10 tysięcy złotych. Poniżej znajdziecie najdroższe konfiguracje komputerów Apple. Niech wam się dobrze czyta :-)

imacpro

Miejsce I – iMac Pro
Cena: 63.359,00 zł

Dane techniczne:
– 18-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 2,3 GHz, Turbo Boost do 4,3 GHz
– 128 GB pamięci DDR4 ECC 2666 MHz
– Radeon Pro Vega 64 z 16 GB pamięci HBM2
– SSD 4 TB

WWW: www.apple.com

macpro

Miejsce II – Mac Pro
Cena: 33 399,00 zł,

Dane techniczne:
– 12-rdzeniowy 2,7 GHz z 30 MB pamięci podręcznej L3
– 64 GB (4 x 16 GB) pamięci DDR3 ECC 1866 MHz
– Dwa procesory GPU AMD FirePro D700, każdy z 6 GB pamięci VRAM GDDR5
– Pamięć masowa SSD 1 TB z magistralą PCIe

WWW: www.apple.com

Miejsce III – Mac mini
Cena: 20.379,00 zł.

Dane techniczne:
– Sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 3,2 GHz 8. generacji (Turbo Boost do 4,6 GHz)
– 64 GB pamięci DDR4 2666 MHz
– Intel UHD Graphics 630
– 2 TB pamięci masowej SSD
– 10 Gigabit Ethernet (interfejs Ethernet Nbase-T obsługujący sieć Ethernet 1 Gb, 2,5 Gb, 5 Gb i 10 Gb za pomocą złącza RJ‑45)

WWW: www.apple.com

MacBook Air

Miejsce IV – MacBook Air
Cena: 12959,00 zł

Dane techniczne:
– Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,6 GHz 8. generacji, Turbo Boost do 3,6 GHz
– Wyświetlacz Retina
– 16 GB pamięci LPDDR3 2133 MHz
– 1,5 TB pamięci masowej SSD
– Intel UHD Graphics 617
– Touch ID
– Gładzik Force Touch
– Dwa porty Thunderbolt 3

WWW: www.apple.com

Miejsce V – iPad Pro
Cena: 9399,00 zł – chociaż nie jest to komputer to cena warta jest odnotowania.

Dane techniczne:
– Ekran 12,9”
– Pamięć 1TB
– Procesor A12X
– 6 GB pamięci RAM (wersje 64–512 GB mają 4 GB pamięci RAM)

WWW: www.apple.com

Może Cię zainteresować: