Nie tak dawno pisałem o wynikach Geekbench nowego iPada Pro. Wypadły one rewelacyjnie, potwierdzając „buńczuczne” zapowiedzi podczas październikowej konferencji, że jest on szybszy od 92% przenośnych PeCetów dostępnych na rynku. Również testy praktyczne wykonane na potrzeby recenzji dla Laptop Mag potwierdzają ogromną wydajność nowych iPadów Pro.

Intelowa konkurencja „zniszczona” w teście wideo

Kilka razy zdarzyło mi się przeprowadzić testy porównawcze iPhone’ów i MacBooków za pomocą identycznego projektu w iMovie. Nawet poczciwy iPhone 5s zostawiał w tyle MacBooka Air z i7. Nowsze iPhone’y wyprzedzały MacBooka już wielokrotnie.

Teraz wiem, że to nie była pomyłka, czy wada wrodzona iMovie w wersji na macOS i Intela. Po prostu procesory A tak dobrze radzą sobie z obróbką multimediów i kodowaniem wideo.

Test opublikowany w Tomsguide, a przeprowadzony na potrzeby wspomnianej recenzji w Laptop Mag, potwierdza zdolności procesorów Apple. Tym razem zastosowano program dostępny również na Windowsa: Adobe Rush. Test polegał na konwersji 12-minutowego filmu 4k do rozdzielczości HD w 24 klatkach.

W szranki stanęli:

  • iPad Pro 12,9″ (7 minut i 47 sekund)
  • MacBook Pro 13″ (25 minut i 53 sekundy)
  • Dell XPS 13 z Core i7 (31 minut i 7 sekund)
  • Surface Pro 6 (31 minut i 54 sekundy)

Jak widać niemal 4 krotna przewaga na Dellem z i7 i ponad 3-krotna nad MacBook Pro 13″ to nie jest rzecz trywialna. Do tego test trwał wiele minut, co jest ważne w kontekście ewentualnego przegrzewania się iPada Pro przy takim obciążeniu.

Następny test za pomocą Adobe Lightroom tylko potwierdził ogromną mocą drzemiącą w układach A12X. Tym razem nie była to „miazga”, a jedynie znaczna, bo ponad 40% przewaga.

Na koniec zaprezentowano test baterii. Tu również zwycięzcą został iPad Pro. Wytrzymał on ponad 13 godzin przeglądania stron WWW. Najlepszy PeCet osiągnął 9 godzin i 20 minut.

Te wyniki dobitnie świadczą o tym, że nastał czas najwyższy, aby procesory Apple pojawiły się w jego komputerach.

Więcej informacji w Tomsguide

Może Cię zainteresować: