^

Apple Keynote 30 października – podsumowanie.

Tomasz Wołkowski

31 października 2018


Wczoraj odbyła się zapowiedziana konferencja Apple w Nowym Yorku. Zgodnie z przewidywaniami zobaczyliśmy 3 nowe produkty Apple.

MacBook Air.


Na pierwszy rzut Apple pokazał nowego MacBooka Air. Ulubiony MacBook od Apple doczekał się ekranu Retina. Przekątna pozostała bez zmian, 13,3”.
Nowy MacBook Air otrzymał klawiaturę motylkową trzeciej generacji znaną chociażby z MacBooka 12”, dwa porty USB-C oraz czytnik linii papilarnych Touch ID, który został umieszczony w prawym górnym rogu klawiatury.
Jeśli chodzi o wnętrze komputera to znajdziemy tutaj procesor T2, który jest odpowiedzialny za zarządzanie bezpieczną enklawą, pamięcią SSD, kamerą FaceTime oraz dźwiękiem. Nowy Air posiada procesor Intel Dual Core i5. Można uzyskać do 16 GB pamięci RAM. Znajdziemy również pamięć masową SSD, którą można rozszerzyć do 1,5 TB. Standardowo jest to oczywiście tylko 128 GB. Bateria w nowym MacBooku Air powinna starczyć na 12 godzin przeglądania sieci lub 14 godzin oglądania filmów w iTunes.
A oto ceny nowego MacBooka Air.

 

 

Mac mini.


Nowe życie otrzymał Mac mini, chyba najbardziej zaniedbany produkt Apple. Komputer został wyposażony w wersji standardowej w 4-rdzeniowy procesor. Można wybrać opcję z 6-rdzeniowym procesorem. Nowy Mini może obsłużyć 64 GB pamięci RAM. Mac mini jest wyposażony w procesor T2, odpowiedzialny za m.in. kodowanie wideo. Mac mini posiada również dysk SSD, który może mieć pojemność do 2 TB. Standardowo jest to….niestety, tylko 128 GB.
W nowym Macu mini znajdziemy 4 porty USB-C (Thunderbolt 3), jeden port HDMI oraz 2 porty USB typu A oraz 10-gigabitowy port Ethernet. Nowy system chłodzenia zapewnia cichą pracę komputera.
A oto ceny nowego Maca mini.

 

iPad Pro z Apple Pencil.


Największe zainteresowanie wywołał nowy iPad Pro. Został on pozbawiony przycisku Home. Dodano natomiast skaner twarzy FaceID, który został umieszczony w górnej części ramki. FaceID działa zarówno przy ustawieniu poziomym jak i pionowym. iPad Pro został wyposażony w 8-rdzeniowe procesory A12X Bionic. Nowe iPady Pro zostały wyposażone w gniazdo USB-C, przez co iPad może służyć jako ładowarka dla innych urządzeń jak np. iPhone.
Nowe iPady Pro dostępne są w dwóch wariantach, 11 cali i 12,9 cali.
Dodatkowo iPad Pro otrzymał nowy rysik Apple Pencil. Wystarczy go przyłożyć do iPada, by ten zaczął ładować się indukcyjnie. Rysik jest utrzymywany przy iPadzie za pomocą wbudowanego magnesu.
A oto ceny iPada Pro:
Model 11 cala – od 3799 zł.
Model 12,9 cala – od 4799 zł.
 

 
Źródło: appgefahren
 

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy