^
Grupowy FaceTime nie zniknie z iOS 12.1

Grupowy FaceTime nie zniknie z iOS 12.1

Jaromir Kopp

28 października 2018

Apple obiecał, że będzie bardziej przykładał się do jakości oprogramowania, przedkładając ją nad nowościami i wydaje się słowa dotrzymywać. W zasadzie od roku nie przytrafiła mu się większa wpadka z aktualizacjami systemów. Ofiarami tego są nowe funkcje, które, choć pojawiały się w testowanych nawet publicznie batach, znikały z finalnych wersji. Należały do nich wiadomości w iCloud oraz ostatnio długo wyczekiwanie połączenia grupowe FaceTime. Jednak mamy potwierdzenie, że grupowy FaceTime nie zniknie.

Zaktualizowane podręczniki iOS 12.1

A w zasadzie na razie jeden podręcznik po angielsku pojawił się w Książkach. Można go pobrać, oczywiście za darmo wpisując w aplikacji Książki w pole, szukaj „iPhone iOS 12.1”.
DualSim w iOS 12.1
Są już w nim informacje o tym, jak korzystać z połączeń grupowych FaceTime oraz jak używać eSIM i DualSIM w nowych iPhone’ach. Obsługa dwóch numerów pojawi się w nich wraz z aktualizacją systemu. Oczywiście tylko dla wspierających eSIM operatorów.

Wideo tylko dla 6s i nowszych.

Połączenia grupowe FaceTime mogą być tak, jak zwykłe głosowe lub wideo. Te drugie nie będą dostępne dla iPhone’ów 5s, 6 i 6 Plus. Ich posiadacze muszą zadowolić się rozmowami grupowymi audio.
Połączenie grupowe do 32 osób można nawiązać od razu, wpisując ich numery lub e-maile przed rozpoczęciem rozmowy, lub w trakcie pukając w „…” i plusa. Podczas połączenia ikony lub wideo osoby (osób), które aktualnie mówią, będą wyciągane na wierzch. Osoby mniej aktywne mogą nie zmieścić się na ekranie i trzeba je będzie odszukać, przesuwając zawartość.
FaceTime iOS 12.1
Nie mogę się doczekać, kiedy podczas narad będziemy mogli porzucić Skype na rzecz rozwiązań Apple. Mam nadzieję, że iOS 12.1 szybko przyjmie się u moich znajomych.
Przypomnę, że połączenia grupowe były już w Mac OS bardzo dawno temu. Pojawiły się w iChat i pozwalały na rozmowę z 3 osobami. Niestety wraz z FaceTime i iMessages zniknęły, aby narodzić cię ponownie, teraz w mam nadzieję, lepszej formie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. qoe

    Jeżeli FaceTime będzie multiplatformowe to jest szansa na pozbycie się Skype. Jak nie, to dalej będzie ciekawostką ze świata Jabłka…