To, że dziś zobaczymy następne wcielenie Apple Pencil, jest w zasadzie pewnie. O części z jego nowych funkcji już pisaliśmy. Teraz dochodzą kolejne wieści i to z wielu źródeł. Połączone układają się w bardzo interesującą całość.

Apple Pencil i gesty

Guilherme Rambo znów coś odkrył i podzielił się odkryciem za pomocą swojego konta na TT.

Otóż wg niego nowy Apple Pencil 2, model B332 będzie rozpoznawał przesuwanie palcami po swojej powierzchni. Jako jedną z funkcji, którą taki gest może sterować, wymienił zmianę obrysu śladu, który zostawia. To jednak raczej nie będzie jedyna możliwość, zwłaszcza jeżeli deweloperzy dostaną dostęp do API ołówka.

Są na to patenty

Jak ta funkcja może być zrealizowana, wyjaśnia patentlyapple.com. Serwis znalazł patent Apple, który pozwala na zaimplementowanie wykrywania dotyku oraz jego przesunięć za pomocą ultradźwięków. A to nie jedyny patent związany z ołówkiem, który Apple posada w swojej kolekcji. Czy i których użyje, przekonamy się już za kilka godzin?

Pozostałe z nowych funkcji Apple Pencil, których się spodziewamy, to bezprzewodowy sposób parowania z urządzeniem oraz wygodniejszy sposób ładowania.

A! Pamiętajcie, że z racji nietypowej lokalizacji na wschodnim wybrzeżu USA i zmiany czasu, konferencja zacznie się o 15.00 naszego czasu!

Może Cię zainteresować: