^
Nowy Apple Pencil

Nowy Apple Pencil będzie rozpoznawał gesty?

Jaromir Kopp

30 października 2018

To, że dziś zobaczymy następne wcielenie Apple Pencil, jest w zasadzie pewnie. O części z jego nowych funkcji już pisaliśmy. Teraz dochodzą kolejne wieści i to z wielu źródeł. Połączone układają się w bardzo interesującą całość.

Apple Pencil i gesty

Guilherme Rambo znów coś odkrył i podzielił się odkryciem za pomocą swojego konta na TT.


Otóż wg niego nowy Apple Pencil 2, model B332 będzie rozpoznawał przesuwanie palcami po swojej powierzchni. Jako jedną z funkcji, którą taki gest może sterować, wymienił zmianę obrysu śladu, który zostawia. To jednak raczej nie będzie jedyna możliwość, zwłaszcza jeżeli deweloperzy dostaną dostęp do API ołówka.

Są na to patenty

Jak ta funkcja może być zrealizowana, wyjaśnia patentlyapple.com. Serwis znalazł patent Apple, który pozwala na zaimplementowanie wykrywania dotyku oraz jego przesunięć za pomocą ultradźwięków. A to nie jedyny patent związany z ołówkiem, który Apple posada w swojej kolekcji. Czy i których użyje, przekonamy się już za kilka godzin?
Pozostałe z nowych funkcji Apple Pencil, których się spodziewamy, to bezprzewodowy sposób parowania z urządzeniem oraz wygodniejszy sposób ładowania.
A! Pamiętajcie, że z racji nietypowej lokalizacji na wschodnim wybrzeżu USA i zmiany czasu, konferencja zacznie się o 15.00 naszego czasu!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy