Wybierz Strona

Nowy Apple Pencil będzie rozpoznawał gesty?

Nowy Apple Pencil będzie rozpoznawał gesty?

  • 0
  • 30.10.2018
Jaromir Kopp

To, że dziś zobaczymy następne wcielenie Apple Pencil, jest w zasadzie pewnie. O części z jego nowych funkcji już pisaliśmy. Teraz dochodzą kolejne wieści i to z wielu źródeł. Połączone układają się w bardzo interesującą całość.

Apple Pencil i gesty

Guilherme Rambo znów coś odkrył i podzielił się odkryciem za pomocą swojego konta na TT.


Otóż wg niego nowy Apple Pencil 2, model B332 będzie rozpoznawał przesuwanie palcami po swojej powierzchni. Jako jedną z funkcji, którą taki gest może sterować, wymienił zmianę obrysu śladu, który zostawia. To jednak raczej nie będzie jedyna możliwość, zwłaszcza jeżeli deweloperzy dostaną dostęp do API ołówka.

Są na to patenty

Jak ta funkcja może być zrealizowana, wyjaśnia patentlyapple.com. Serwis znalazł patent Apple, który pozwala na zaimplementowanie wykrywania dotyku oraz jego przesunięć za pomocą ultradźwięków. A to nie jedyny patent związany z ołówkiem, który Apple posada w swojej kolekcji. Czy i których użyje, przekonamy się już za kilka godzin?
Pozostałe z nowych funkcji Apple Pencil, których się spodziewamy, to bezprzewodowy sposób parowania z urządzeniem oraz wygodniejszy sposób ładowania.
A! Pamiętajcie, że z racji nietypowej lokalizacji na wschodnim wybrzeżu USA i zmiany czasu, konferencja zacznie się o 15.00 naszego czasu!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!