Wybierz Strona

Apple uruchomi własną telewizję dla wszystkich w przyszłym roku

Apple uruchomi własną telewizję dla wszystkich w przyszłym roku

  • 0
  • 24.10.2018
Jaromir Kopp

To dobra wiadomość, o której już pisałem. Teraz prawdopodobnie wyciekło trochę więcej szczegółów, które nie są już tak bardzo optymistyczne, choć nadal dobre. Apple uruchomi własną telewizję dla wszystkich w przyszłym roku, ale raczej niejednocześnie.

Streaming TV w ponad 100 krajach

Do takich informacji dotarł serwis theinformation.com, a pochodzą one od trzech anonimowych osób znających plany firmy.
Serwis subskrypcyjny Apple z jego własnymi, ale i z obcymi produkcjami TV ma zostać udostępniony w USA w pierwszej połowie przyszłego roku. Wg zdobytych przez theinformation.com informacji, reszta świata w tym my, doczeka się TV od Apple w ciągu kilku miesięcy po premierze w USA.
Więcej informacji na temat „Telewizji od Apple”.

Za darmo?

Potwierdzają się również informacje, że streaming wideo od Apple będzie dostępny dla użytkowników urządzeń tej firmy bez dodatkowych opłat! Będą one pobierane jedynie, jeżeli będziemy chcieli (i mogli) skorzystać z treści od innych dostawców jak np. Amazona.
Oferta dostępna w rożnych krajach będzie się różnić. O ile raczej wszędzie będzie można oglądać produkcje finansowane i zamawiane przez Apple, to oferta innych dostawców może mieć ograniczenia regionalne, tak jak to się dzieje obecnie np. z Netflix, HBO czy Amazon.
Wg rożnych źródeł, Apple przygotował ponad miliard dolarów do wydania w tym roku na własne filmy i seriale oraz zakupy treści.
Jeżeli informacje się potwierdzą, to Apple TV zyska na atrakcyjności również w Polsce. Przestanie być wyłącznie „centrum sterowania” dla akcesoriów HomeKit.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!