Select Page

Łatwy dostęp do informacji zapisanych w iPhonie – MacX MediaTrans + konkurs

Łatwy dostęp do informacji zapisanych w iPhonie – MacX MediaTrans + konkurs

Jak pobrać wybrane zdjęcia z iPhone’a? A może chcesz wykorzystać wolne miejsce w telefonie jako nośnik pamięci – pendrive? Aplikacja MacX MediaTrans jest ciekawą alternatywa dla użytkowania iTunes posiadającą bogaty zestaw możliwości synchronizacji zdjęć, filmów, książek, dzwonków, podcastów i muzyki. Jeśli lubimy mieć większą kontrolę nad tym co dzieje się z naszymi danymi zapisanymi na telefonie, program MediaTrans bezapelacyjnie musisz poznać. Dziś też będzie okazja otrzymać za darmo licencję na ten program.

macx-mediatrans-ekran

Zarządzaj zdjęciami w iPhonie

macx-mediatrans-zdjecia

To moja ulubiona funkcja w MacX MediaTrans – obsługa zdjęć w iPhonie. Program wyświetla cały zbiór fotografii magazynowany w telefonie. Mamy podział na daty dzięki czemu szybciej odnajdziemy interesujące nas zdjęcia. Po lewej stronie widoczne są tworzone albumy do których umieszczamy nasze zdjęcia. Tutaj łatwo będziemy mogli skasować zdjęcie oraz zapisać je na dysku komputera. MacX MediaTrans pozwala również dodawać do naszego iPhone’a fotografie. W dolnej części okna widoczne są informacje na temat objętości biblioteki zdjęć oraz wielkości plików. Kiedy nasz telefon okaże się przeładowany zdjęciami jednym kliknięciem usuniemy je z aparatu. MediaTrans pozwala automatycznie konwertować domyślny format graficzny HEIC na JPG. To zdecydowanie ułatwia wykorzystanie tworzonych zdjęć w mediach społecznościowych i poza ekosystemem Apple. 

Moje wideo 

Druga ciekawa opcja w aplikajcji to pełna kontrola nad filmami. Możemy tu przekazywać filmy w formatach MKV, FLV, AVI i WMV. Dodatkowym atutem jest możliwość automatyczna kompresja pamięciożernych materiałów wideo w 4K i HD. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

macx-mediatrans-ochrona

Całość zarządzania multimediami i plikami w iPhonie zamyka możliwość szyfrowania danych.  Jeśli będziemy chcieli ukryć zawartość naszego telefonu pod hasłem program pozwoli nam na funkcję szyfrowania i odbezpieczania poufnych danych. Proces ten jest bardzo łatwy do wykonania. Będziemy musieli nadać hasło bezpieczeństwa, a przy eksporcie plików wideo lub zdjęć wystarczy wskazać opcję Export with Encryption. Efektem takiego działania jest powstanie pliku z rozszerzeniem „dearmob” który będziemy mogli odbezpieczyć w zakładce Data Security, i wskazując przycisk Data Decryption. Proces odszyfrowywania przebiega automatycznie i nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów oprócz wskazania pliku który chcemy odbezpieczyć.. 

iPhone jako pendrive

macx-mediatrans-flashdrive

Telefon zawsze mamy przy sobie i w krytycznych sytuacjach możemy wykorzystać go jako nośnik dowolnych danych. Funkcja Flash Drive umożliwi nam umieszczenie w pamięci iPhone’a dowolnego folderu i plików z dysku naszego komputera. Chociaż dziś zdecydowanie łatwiej jest korzystać z przesyłania danych do chmury to jednak warto wiedzieć o takim awaryjnym rozwiązaniu jakie daje MacX MediaTrans.

Konkurs – darmowa licencja MacX MediaTrans

Chcecie sprawdzić możliwości programu MacX MediaTrans? Mój Mac razem ze studiem Digiarty Software oferuje możliwość pobrania za darmo specjalnej wersji oprogramowania. Korzystając z poniższego linku można pobrać pełnowartościowy program który współpracuje z najnowszymi systemami iOS 12 i iOS 11. Jedynym ograniczeniem jest niemożność aktualizacji programu do kolejnych edycji MacX MediaTrans.

Link do otrzymania darmowej licencji – www.macxdvd.com/giveaway/mediatrans-giveaway

Cena: 35,95 dolarów

Oficjalna witryna MacX MediaTrans – www.macxdvd.com/mediatrans

Może Cię zainteresować:

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

3 komentarze

 1. Artur

  Dziekuje

  Odpowiedz
 2. TOWI

  Dzięki wielkie 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!