^
Nowości w App Store. Paczki z programami na macOS o raz paczki subskrypcji

Nowości w App Store. Paczki z programami na macOS o raz paczki subskrypcji

Jaromir Kopp

17 października 2018

Paczki aplikacji pozwalające „za mniej” zakupić programy są już w App Store na iOS od jakiegoś czasu. Nawet zdarzało mi się z tej formy zakupów korzystać z pozytywnym skutkiem. Teraz Apple udostępnił taką samą funkcję deweloperom tworzącym na macOS. I to nie koniec nowości w App Store.

Paczki, czyli bundle

Przypomnę, że poza paczkami z programami dla iOS są jeszcze dostępne zestawy aplikacji iOS + wersja na tvOS. Oczywiście programu na zegarek bez jego odpowiednika dla iOS nie da się kupić (pobrać).
Teraz doszły paczki z aplikacjami dla Mac i paczki z darmowymi aplikacjami, które oferują niesławne, płatne subskrypcje.

Paczki z subskrypcjami

To rozwiązanie, choć znacie moją niechęć do abonamentów za programy, wydaje się najbardziej interesujące. Jeżeli klient wykupi subskrypcję w jednej z aplikacji, automatycznie dostanie do stęp do usług związanych z płatną subskrypcją w pozostałych programach w paczce. Za synchronizację ma odpowiadać serwer i oprogramowanie dewelopera. Czyli opłacając jeden abonament, będziemy mogli korzystać z pełnych możliwości wszystkich aplikacji z zestawu.

Czego mi jeszcze brak?

Brakuje mi rozwiązania pozwalającego, na łączenie w bundlu lub zestawie, aplikacji na macOS i iOS. Nie jest to raczej nic trudnego, skoro udało się tak zrobić z programami dla iOS i tvOS więc mam nadzieję, że z czasem zostanie to wprowadzone.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy