Jest wiele akcesoriów do iPhone’a. Niektóre z nich są proste, ale przydatne, jak podstawki, inne są proste i nieprzydatne, jak zatyczki do złącza mini jack, a jeszcze inne wyrafinowane o również różnej przydatności. Do tej grupy można zaliczyć urządzenie do EKG oraz tytułowe laboratorium mikrobiologiczne.
Firma EzLab System nie wymienia z nazwy iPhone’a opisując swój sprzęt, ale na zdjęciach posługuje się jego wizerunkiem. Są też inne poszlaki wskazujące na jego użycie w zestawie.
Laboratorium mikrobiologiczne firmy EzLab ma służyć do łatwego i szybkiego rozpoznawania mikroorganizmów, a co się z tym wiąże wczesnego wykrywania zagrożeń mikrobiologicznych.
Zestaw składa się z elementów łatwych w użyciu, a aplikacja na smartfona ma krok po kroku prowadzić przez cały proces od pobrania próbki, przez jej przygotowanie i analizę.
Głównym elementem zestawu jest mikroskop. Jako wizjera używa on smartfonu i to umieszczenie otworów dla kamer z boku podstawki pod smartfona kolejny raz sugeruje, że autorzy rozwiązania mają na myśli iPhone’a.
Mikroskop i zestaw jest tak przygotowany, że „nadaje się do użycia nawet w warunkach wojennych”. I tu zaczynają się problemy.
Po pobraniu i przygotowaniu preparatu należy umieścić go w mikroskopie. Dalej aplikacja wykona odpowiednie zdjęcia i wyśle je… tak, właśnie… wyśle do laboratorium, gdzie „sieci neuronowe” porównają zdjęcia ze wzorcami, które pozwolą na określenie z przynajmniej 90% dokładnością rodzaj drobnoustrojów. Po kilku minutach mamy dostać odpowiedź z informacją co za bakcyla udało nam się namierzyć.
Widzicie tu pewną sprzeczność? Warunki bojowe i przesył danych za pomocą smartfona. Oczywiście to pewnie tylko przechwałka mająca pokazać jak odporny i prosty w obsłudze jest zestaw. Jednak już budzi pewien niesmak.
Dalej. Po co przesyłać, gdy można dane przetworzyć za pomocą Neural Engine w iPhone z prawdopodobnie taką samą dokładnością? Smartfon Apple poradzi sobie z analizą dobrze przygotowanych wzorców równie skutecznie. Może o A12 autorzy pomysłu jeszcze nie słyszeli lub szykują „za dopłatą” wersję działającą rzeczywiście w warunkach bojowych bez dostępu do sieci.
Jak oceniacie przydatność takiego akcesorium?
Źródło: applemust.com
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.