^
Nowe tarcze Apple Watch dla wszystkich

Nowe tarcze Apple Watch dla wszystkich

Jaromir Kopp

13 września 2018

Pokazane wczoraj jako nowość cztery dynamiczne, nowe tarcze Apple Watch pojawią się wraz z watchOS 5 u wszystkich. Nie będzie trzeba mieć ani s4, ani nawet s3.

Nowe tarcze Apple Watch, nie tylko 4 żywioły

W nowościach pojawiły się tarcze:

  • Woda i ogień.
  • Płynny metal.
  • Oddychanie.
  • Vapor.

Każda z kilku wariantach. Możemy zdecydować się na ich prezentację osobno lub losową zmianę wariantu.
Ogień i Woda
Na tarczach wygospodarowano tylko trzy (oddech ma tylko dwa) miejsca na komplikacje (mowa o starych zegarkach). Jednak często nie ma potrzeby intensywniejszego zaśmiecania najważniejszej aplikacji Apple Watch, czyli chronometru.
Tarcza „Oddychanie” wykonuje swoje animacje w rytmie 8,5 sekundy. Podobnym do standardowo ustawionego w aplikacji Oddech.
Najbardziej do gustu przypadła mi tarcza „Woda i ogień”. Zagości na dłużej w moim Apple Watch s2. Jestem bardzo ciekaw, czy będzie miała jakiś wpływ na czas pracy baterii.
Niestety nadal watchOS 5 nie pozwala deweloperom na tworzenie własnych tarcz. Dlatego każdą nowość, którą można urozmaicić wygląd zegarka, przyjmuję z radością.
Oceńcie sami, czy Wam się podobają.
Nowe tarcze Apple Watch

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy