Wybierz Strona

Nowe tarcze Apple Watch dla wszystkich

Nowe tarcze Apple Watch dla wszystkich

  • 0
  • 13.09.2018
Jaromir Kopp

Pokazane wczoraj jako nowość cztery dynamiczne, nowe tarcze Apple Watch pojawią się wraz z watchOS 5 u wszystkich. Nie będzie trzeba mieć ani s4, ani nawet s3.

Nowe tarcze Apple Watch, nie tylko 4 żywioły

W nowościach pojawiły się tarcze:

  • Woda i ogień.
  • Płynny metal.
  • Oddychanie.
  • Vapor.

Każda z kilku wariantach. Możemy zdecydować się na ich prezentację osobno lub losową zmianę wariantu.
Ogień i Woda
Na tarczach wygospodarowano tylko trzy (oddech ma tylko dwa) miejsca na komplikacje (mowa o starych zegarkach). Jednak często nie ma potrzeby intensywniejszego zaśmiecania najważniejszej aplikacji Apple Watch, czyli chronometru.
Tarcza „Oddychanie” wykonuje swoje animacje w rytmie 8,5 sekundy. Podobnym do standardowo ustawionego w aplikacji Oddech.
Najbardziej do gustu przypadła mi tarcza „Woda i ogień”. Zagości na dłużej w moim Apple Watch s2. Jestem bardzo ciekaw, czy będzie miała jakiś wpływ na czas pracy baterii.
Niestety nadal watchOS 5 nie pozwala deweloperom na tworzenie własnych tarcz. Dlatego każdą nowość, którą można urozmaicić wygląd zegarka, przyjmuję z radością.
Oceńcie sami, czy Wam się podobają.
Nowe tarcze Apple Watch

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!