Wybierz Strona

Top 100 Apple Music! Codzienny ranking popularności utworów

Top 100 Apple Music! Codzienny ranking popularności utworów

  • 2
  • 08.09.2018
Jaromir Kopp

Kiedy byłem małym chłopcem hej… * zresztą później też z całą populacją rówieśników gromadziliśmy się przy głośnikach radioodbiorników, aby słuchać Listy przebojów Programu Trzeciego. Był to najpierw w soboty, potem w piątki obowiązkowy punkt weekendu. Po prostu lubimy zestawienia różnych rzeczy, których popularność da się zmierzyć i uszeregować, choćby po to, aby się z nimi nie zgodzić lub podyskutować o gustach, o których się ponoć nie dyskutuje.

Top 100 w ponad 100 wydaniach

O dziś w Apple Music możemy przeglądać 109 (tyle naliczyłem) a może niebawem więcej (116), codziennie aktualizowanych list najczęściej odtwarzanych utworów w Apple Music.
Listy są odświeżane o 9 rano naszego czasu dla każdego z krajów i regionów, w których Apple Music jest dostępne. Oczywiście na pierwszym miejscu mamy zestawienie globalne.

Gdzie znaleźć Top 100 w Apple Music?

Top 100 Apple Music Rankingi
Uruchom Apple Music, puknij w zakładkę „Przeglądaj”. W niej znajdź i wybierz „Rankingi”. W Rankingach na górze znajduje się stale aktualizowana lista najpopularniejszych utworów w regionie, do którego przypisane jest Twoje Apple ID. Niżej znajduje się właśnie opisywana nowość: „Codzienne top 100”. Jeszcze niżej znajdziesz najpopularniejsze playlisty, albumy i teledyski.

Codzienne top 100

Gdy pukniesz we „Wszystkie”, najpierw pojawi się zestawienie światowe, potem lokalne, następnie z USA, Wielkiej Brytanii i niektórych okolicznych krajów. Dalej już w kolejności alfabetycznej inne regiony i państwa.
Top 100 Apple Music Listy regionalne
Top listy w Apple Music dodadzą jej jeszcze więcej atrakcyjności. Nawet jeżeli jak ja, nie kierujecie się tym, co jest obecnie najpopularniejsze, przy wyborze utworów do słuchania, to macie możliwość muzycznej podróży po aktualnych gustach we wszelkich zakątkach Świata. To naprawdę inspirujące. Ciekawie wygląda również zestawienie lokalnych top list ze światową lub amerykańską. Widać wyraźnie, w których krajach zwycięża lokalny koloryt, a które poddają się zachodnim, a zwłaszcza amerykańskim wpływom muzycznym. Dla mnie to kolejna spora atrakcja po „Przyjaciele Mix”, która ostatnio pojawiła się w Apple Music.
Niżej przygotowałem kilka linków do Top 100 w Apple Music.
Polska
Świat
Peru
Tajwan
Mauritius
 
* Trochę Tadeusza Nalepy ostatnio słuchałem. 
 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

  1. Sebastian

    Ja mam te listy puste. A na ITunes na Mac wcale nie mam listy „Przyjaciele” prawdę mówiąc nigdzie je nie mam

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!