Kategorie Archiwum

Program wymiany płyt głównych w iPhone 8

W ostatnim dniu sierpnia Apple ogłosił program wymiany płyt głównych w iPhone 8. Jednak jeżeli już ktoś z Was ucieszył się, że będzie miał okazję wymienić iPhone 8 na nowy egzemplarz, muszę ostudzić jego zapał. Po pierwsze będzie to wymiana płyty głównej, a nie całego iPhone, po drugie i ważniejsze dotyczy egzemplarzy sprzedawanych daleko od Polski, a nawet Europy.

Które iPhone’y 8 mogą być naprawione?

Mała ilość urządzeń, które mogą sprawiać problemy (restartować się, nie reagować, nie włączać) była w sprzedaży w okresie od września 2017 do marca 2018, ale uwaga tylko w kilku odległych krajach i regionach. Chodzi o Australię, Chiny, Hongkong, Indie, Japonię, Macau, Nową Zelandię oraz USA. Ta lista świadczy, że musi być to o model, który nie wspiera w pełni europejskich zakresów częstotliwości, czyli najprawdopodobniej A1863.
Dodatkowo Apple zastrzega, że może (ale nie musi) ograniczyć przyjęcia do programu napraw właśnie do wymienionych wyżej krajów i regionów. Tradycyjnie, jeżeli urządzenie ma inne uszkodzenia wymagające naprawy, przed wymianą płyty, serwis może pobrać opłatę za ich wykonanie.
Oczywiście możesz sprawdzić po numerze seryjnym, czy czasem jednak Twój iPhone być może przywieziony z USA nie podlega programowi. Aby to zrobić, wejdź na stronę: iPhone 8 Logic Board Replacement Program.
Na szczęście zdecydowana większość Waszych iPhone’ów 8 jest jeszcze na gwarancji i przez kolejny rok będzie podlegać ochronie konsumenckiej.

Na koniec przypomnienie

Zawsze, zanim udasz się do serwisu, zrób kopię danych iPhone’a, czyli zarchiwizuj go za pomocą iTunes lub iCloud oraz wcześniej umów się na rozmowę za pomocą aplikacji Wsparcie Apple, lub strony WWW Wsparcie Apple.
Zdjęcie tytułowe: iFixit.com

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

2 lata temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

2 lata temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

2 lata temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

2 lata temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

2 lata temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

2 lata temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.