^

iOS 12 naprawia Wiadomości. Wątki nie będą się już rozjeżdżać

Jaromir Kopp

17 sierpnia 2018

Z pewnością wiecie, co jest zmorą najpopularniejszego komunikatora na iOS? Jeżeli nie to podpowiem: gubienie wątków. Wielokrotnie zdarzało się, że osoba, z którą konwersuję, zmieniała urządzenia. Często powodowało to, podział rozmowy na kilka wątków. Na szczęście iOS 12 naprawia Wiadomości w becie 7/8.

A wszystko to przez „rozpocznij…”

W iMessages nie zawsze mamy na innych urządzeniach ustawione te same adresy „rozpocznij od”. Czasem wynika to z niedbalstwa, czasem z pewnej specyfiki i trudności konfiguracji, a innym razem po prostu tak jest nam wygodniej.
Do tej pory, jeżeli podczas konwersacji zmienialiśmy urządzenie, a był na nim ustawiony w iMessages inny adres „Rozpocznij od…”, to u odbiorcy korespondencja pojawiała się w nowym wątku. Ten problem ciągnął się przez lata, w zasadzie do początku iMessages i był niezmiernie irytujący.
Można było to naprawić, jedynie pilnując, aby zawsze konwersację prowadzić z jednego adresu (numeru telefonu). Jak wspomniałem, nie zawsze jest to możliwe.

iOS 12 naprawia Wiadomości w becie 7/8

Na szczęście ostatnia beta, a w zasadzie bety deweloperskie 7/8 oraz prawdopodobnie publiczna beta 6 naprawiają ten błąd. Teraz Wiadomości automatycznie łączą w jedną konwersację rozmowy prowadzone z adresów i numerów telefonów przypisanych do jednego kontaktu. Koniec bałaganu i rozerwanych wątków.
Jeżeli nadal wątki będą się Wam rozjeżdżać, to wuna będzie leżeć po Waszej stronie. Prawdopodobnie macie bałagan w kontaktach. Należy sprawdzić, czy ta sama osoba nie występuje u Was pod wieloma postaciami, jeżeli tak kontakty, to należy złączyć. Pamiętajcie, że adresy i numery można ładnie i znacząco opisywać. Nie trzeba ograniczać się do gotowych etykietek.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy