^

Apple aktywuje GIF-y w iMessage dla Niemiec.

Tomasz Wołkowski

15 sierpnia 2018

W dzisiejszych czasach GIF-y pełnią rolę kartek z pozdrowieniami. Prawie na każdą okazję, na każdy powód jest odpowiedni, pasujący GIF. Takim bankiem GIF-ów jest GIPHY. Właśnie dzięki GIPHY nie ma konieczności korzystania z aplikacji trzecich. Apple właśnie podało do wiadomości, że od teraz jest możliwe, wysyłanie i szukanie GIF-ów bezpośrednio z iMessage. Niestety w Niemczech.

Aktywacja GIF-ów w Niemczech.

Integracja GIF-ów nie jest nowa. Apple oferuje tą opcję już od wersji systemu iOS 10. Jednak funkcja ta jak do tej pory nie była w Niemczech aktywowana. Zainteresowani użytkownicy mogli pobierać GIF-y przez oddzielną aplikację lub zrobić takiego GIF-a samemu. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ Apple aktywuje tą opcję GIPHY w kolejnych krajach.

Polska znowu musi czekać.

Dlaczego nie ma tej funkcji w Polsce??? Niestety zawsze otrzymujemy opcje, które są stopniowo „uwalniane” przez Apple z dużym opóźnieniem, albo w ogóle. Jedynym wyjątkiem, gdy się wybiliśmy przed szereg (przed Niemców) był Apple Pay. Ale to tylko dlatego, że jednak płatności zbliżeniowe w Polsce mają zbyt wysoki poziom, aby Apple mogło zignorować taki rynek. Niestety z rzeczami, które nie przynoszą już takiego dochodu jest gorzej i jak w przypadku Siri po polsku, raczej nie widać nadziei na poprawę.
Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. ANonim

    Hmmm na na iOS12 mam wgrane GIPHY i wysylam prosto z iMessage

  2. Sebastian

    Zrób sobie workflow