^

Muzyka klasyczna pod opieką Deutsche Grammophon w Apple Music

Jaromir Kopp

11 sierpnia 2018

Apple Music będzie teraz bardziej atrakcyjne dla melomanów doceniających muzykę klasyczną i niemiecki gust. A trzeba przyznać, że Niemcy mogą pochwalić się „gwiazdami” klasyki w dużej ilości. Muzyka klasyczna pod opieką Deutsche Grammophon może być też przydatna przy pierwszych kontaktach z tym „gatunkiem” muzyki.

Żółte listy Deutsche Grammophon

Tak zachwala swój wybór sama wytwórnia:

Nagrywanie doskonałych wykonań muzyki klasycznej w najlepszej jakości dźwięku było misją Deutsche Grammophon od czasu jej powstania w 1898 roku. Lista artystów, którzy współpracowali z wytwórnią, brzmi jak apel największych muzyków z ostatnich 100 lat: Abbado, Argerich, Barenboim, Bernstein, Boulez, Domingo, Dudamel, Gilels, Horowitz, Karajan, Kleiber, Mutter, Netrebko, Salonen, Zimerman i tak dalej. Odkryj legendarne nagrania z przeszłości i teraźniejszości, pozwalając sobie na różnorodność muzyki klasycznej dzięki listom odtwarzania Yellow Label.

W Apple Music znajdziemy główną listę „Deutsche Grammophon”, ale również listy tematyczne związane z gatunkami np. Opera, kompozytorami, wykonawcami lub instrumentami. Do tych list przejdziemy po puknięciu w nazwę wytworni.
Deutsche Grammophon nagrywa i wydaje również muzykę orientalną. Takich wykonawców też znajdziemy pod tą marką.
Nawet jeżeli jesteście fanami Metalu, czy, co gorsza, Hip-Hopu, to warto czasem posłuchać klasycznych brzmień, a teraz dotarcie do ich dobrego wyboru będzie łatwiejsze.

Deutsche Grammophon


Apple Music niedawno przekroczyła próg 50 milionów płatnych subskrybentów. Przypomnę, że poza abonamentem indywidualnym (20 zł), dostępny jest jeszcze rodzinny (30 zł, 6 osób) i edukacyjny (10 zł).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Sebastian

    To powinny być nagrania laureatów Konkursu Chopinowskiego bo każdy w nagrodę dostaje kontrakt z tą wytwórnią