^
Apple Music i znajomi, jak dodawać jak zarządzać – poradnik

Apple Music i znajomi, jak dodawać jak zarządzać – poradnik

Jaromir Kopp

8 sierpnia 2018

Idę o zakład, że po pojawieniu się w Apple Music cotygodniowego „Przyjaciele miks” wzrośnie zainteresowanie możliwością podglądania, co słuchają znajomi oraz prezentowania własnych upodobań muzycznych. Niestety nie jest to takie proste, więc przygotowałem mały poradnik: Apple Music i znajomi.

Zaczynamy udostępnianie

Jeżeli nie zrobiło się tego podczas konfigurowania Apple Music, należy uruchomić aplikację Muzyka lub iTunes, wejść w „Dla Ciebie” i puknąć w lub kliknąć okrągłą ikonę ze swoim zdjęciem.

Na smartfonie stuknij opcję „Zacznij udostępniać znajomym”, a następnie stuknij opcję „Zaczynamy”.

W iTunes: w wyświetlonym komunikacie „Odkrywaj muzykę wspólnie ze znajomymi” kliknij „Zaczynamy”.

Wszystko znajdziesz w Profilu

Aby zobaczyć swój profil „muzyczny” wchodzimy w „Dla Ciebie”, pukamy w (klikamy) swoją okrągłą ikonkę i zależnie od systemu już jesteśmy w profilu lub jeszcze musimy puknąć w „Pokaż profil” przy swojej ikonce na kolejnym ekranie.

W profilu zobaczymy listę „Słucham”. Przyda się ona, jeżeli chcemy ukryć coś przed znajomymi. W tym celu mocniej (3D Touch) lub dłużej naciskamy „okładkę” albumu. Na szczycie lisy opcji, która się pojawi, pukamy w „Ukryj w profilu”. W iTunes: przesuń wskaźnik myszy na rzecz, którą chcesz ukryć, a następnie kliknij ikonę (…) i wybierz opcję „Ukryj na liście słuchanych rzeczy”.

Apple Music i znajomi - profil

Pukając w „Edycja” lub (…) w naszym profilu mamy możliwość decydowania, czy każdy może go podglądać, czy na obserwowanie będziemy wyrażać zgodę. Niżej możemy udostępnić (w standardzie nie są udostępniane) nasze playlisty. Jeszcze niżej znajduje się przycisk „Usuń profil”. Spowoduje to zakończenie udostępniania naszych gustów muzycznych, ale nie usunie nic z naszej biblioteki muzycznej.

Muzyczni znajomi

Niżej w profilu znajdują się osoby obserwujące nasze muzyczne upodobania. Za pomocą 3D Touch lub długiego przyciśnięcia, możemy zacząć obserwować tę osobę (lub zrezygnować), zablokować, jeżeli uznamy, że nie jest godna, aby znać nasze upodobania muzyczne. Możemy też udostępnić jej profil muzyczny (jeżeli na to pozwala) lub zgłosić jakiś problem. Zwykłe puknięcie w ikonę powoduje przejście do jej profilu muzycznego.

Jeszcze niżej znajdują się osoby przez nas obserwowane i to w kontekście „Przyjaciele miks” może być najważniejsze. Mamy podobne opcje jak wyżej.

Na dole znajdziemy guzik pozwalający na dodanie kolejnych znajomych do listy obserwowanych.

Mam wrażenie, że w iOS 12 pojawiła się opcja integracji z Facebookiem. Pozwalać ma ona na wyszukiwanie wśród znajomych z FB tych, którzy Apple Music używają i pozwalają śledzić swoje gusta muzyczne.

Więcej informacji znajdziecie w dziale pomocy Apple: Czego słuchają znajomi w usłudze Apple Music

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy