^
apple pay

Apple Pay w Niemczech jeszcze w tym roku

Tomasz Wołkowski

2 sierpnia 2018

31 lipca bieżącego roku Apple podał wyniki finansowe za 3 kwartał. Wraz z tym wydarzeniem miała miejsce, już tradycyjnie, Conference Call, podczas której Tim Cook oraz szef finansów Luca Maestri odpowiadali na pytania.

Apple Pay w Niemczech.

W ramach tej konferencji Apple potwierdził, że jeszcze w tym roku usługa Apple Pay trafi do Niemiec. Tak więc czekanie na możliwość płacenia iPhonem lub Apple Watchem w Niemczech dobiegło końca. Kiedy dokładnie usługa będzie dostępna w Niemczech jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, które banki zadeklarowały swoje wsparcie dla Apple Pay. Wg GIGA są to:

  • Deutsche Bank
  • N26
  • DKB
  • Sparkasse
  • Wirecard/Boon
  • Comdirekt
  • HypoVereinsbank

Co jeszcze ujawniono podczas Conference Call?

Obok zapowiedzi Apple Pay w Niemczech Apple poświęcił parę słów na temat swojego systemu płatności. W minionym kwartale dokonano 1 miliard transakcji poprzez Apple Pay. Z taką liczbą transakcji Apple wyprzedził Square i Paypal.

Po co było wprowadzenie Google Pay?

Nie tak dawno temu w Niemczech wprowadzono płatności Google Pay. Pisaliśmy o tym tutaj. Zaraz po wprowadzeniu, 2 największe banki w Niemczech stwierdziły, że był to błąd. W takim razie pojawia się pytanie, jaki sens miało wprowadzenie Google Pay w momencie, gdy banki są z tego rozwiązania niezadowolone i jeszcze w tym samym roku wprowadzono Apple Pay?
Wychodzi na to, że Niemcy jednak przekonali się do płatności mobilnych.
Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Tomasz Wołkowski

    Dlaczego od razu bełkot? Źródło jest podane, jak zawsze, gdy MojMac podaje tego rodzaju informacje.