^

Fantastical 2.5 dla Maca – co nowego

Tomasz Wołkowski

24 lipca 2018

Nie wyobrażam sobie pracy i planowania bez porządnego kalendarza. A najlepszym programem tego typu jaki znam jest Fantastical. Ostatnio pojawiło się uaktualnienie do wersji Fantastical 2.5 dla Maca.

Fantastical 2.5 dla Maca – co nowego?

Jedną z ciekawostek jest na pewno opcja, która pozwala na wygodniejsze przedstawienie wielodniowych wydarzeń. Do tej pory zajmowały one cały ekran w kalendarzu np przez całe 3 dni. Po aktualizacji możliwe jest przedstawienie 3 dniowego wydarzenia, tylko pod postacią belki u góry kalendarza.
Poprawiona została „obróbka” czasu. Terminy, które otrzymujemy poprzez iCloud, Exchange czy inne konta zostają oczywiście przez nas przyjęte, ale teraz możemy zaproponować jakiś przedział czasowy. Wszystko po akceptacji się aktualizuje.

Ulepszenia w wersji 2.5.

Poniżej parę ulepszeń jakie możemy znaleźć w wersji 2.5 programu Fantastical:

 • wsparcie dla Meetup.com,
 • Wsparcie dla wysyłania i odbierania propozycji terminów dla Exchange, iCloud, Google i innych kont,
 • Możliwość jednoczesnego aktywowania lub deaktywowania wielu kalendarzy, gdy opracowuje się grupy kalendarzy,
 • Wygląd miesięczny zachowuje się teraz lepiej przy korzystaniu z myszy z kółkiem,
 • Usunięcie problemu, gdy podczas przesuwania wydarzenia z OmniFocus nie pokazywała się poprawna godzina,
 • Wiele innych ulepszeń i poprawek błędów.

Główne zmiany można zaobserwować na krótkim filmie reklamowym.
 

 
 
Źródło: appgefahren

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Dominik

  Tomku czy masz może sposób na to, żeby wyłączyć Fantastical i żeby działał tylko w menulecie? W poprzedniej wersji programu była taka opcja, w tej nie mogę jej znaleźć. Chodzi o to, żeby przez ikonę w menulecie program działał cały czas w tle a główne okno aplikacji i sam program otwierał się dopiero gdy chcesz coś zmienić. Trochę tak jak to jest rozwiązane w 1Password.

 2. Tomasz Wołkowski

  Witaj Dominik, musisz w preferencjach zaznaczyć opcję „Fantastical in Dock verbergen”. Mam nadzieję, że o to Ci chodziło i pomogłem chociaż troszkę 😉 pzdr

 3. Dominik

  Tomku, a gdzie znajdę to ustawienie? Widzę ukrywanie ikon w doku i w menulecie ale nie widzę ustawienia o którym piszesz. Dziękuję i przepraszam za zawracanie głowy