^

Nowy iPhone odporniejszy na upadki

Przemysław Marczyński

19 lipca 2018

Największa zmora każdego użytkownika telefonu – nagły i nieoczekiwany kontakt ekranu telefonu z asfaltem. Wydając kilka tysięcy na smartphone’a każdy z nas ma przed oczami ten smutny obraz popękanego ekranu. W nowych iPhone’ach ryzyko stłuczenia znacznie się zmniejszy. Wszystko to za sprawą nowej generacji szkieł Gorilla Glass 6.

Upadek z 1 metra nie będzie już groźny

John Bayne, wiceprezes firmy Corning podczas zapowiedzi nowego produktu trafił w sedno mówiąc, że konsumenci są dziś bardziej uzależnieni od swoich telefonów przez co znacznie podnosi się ryzyko ich uszkodzenia. Dziś telefon zabieramy wszędzie. Używamy w każdych warunkach i nawet w ekstremalnym terenie używamy sprzętu za kilka tysięcy złotych. Priorytetem firmy było zatem stworzenie szkła które zabezpieczy telefon przy upadku. Nowa edycja szkła Gorilla Glass 6 pozwoli nam uchronić telefon przy upadku z 1 metra. W testach nowego szkła przetrwało ono aż 15 upadków z tej wysokości.

Nowe szkło dwa razy lepsze od poprzednika

Firma Corning ma się czym pochwalić. I nie chodzi mi o fakt, że szkieł tego producenta używa 45 firm, a samo szkło zamontowano już na ponad 6 miliardach urządzeń. Nowa Gorilla Glass 6 jest ważną aktualizacją dającą nam dwa razy większe szanse na przetrwanie naszego iPhone’a przy upadku z 1 metra.
nowe iPhone’y ios 12

Nowy iPhone z Gorilla Glass 6?

Apple nigdy oficjalnie nie wypowiedziano się o tym, że w iPhone’ach stosuje się szkła firmy Corning. Z różnych źródeł dochodzą nas jednak zapewnienia, że właśnie to szkło jest stosowane w iPhone’ach. Nie mogę się oprzeć wizualizacji nowego telefonu od Apple, gdy czytam notkę prasową o nowym Gorilla Glass 6. Wspomina się tam o nowych telefonach zbudowanych ze szkła łącznie z tyłem aparatu. Mówi się również o bezprzewodowym ładowaniu i zwiększonej powierzchni dotykowej. To wszystko przywodzi mi na myśl iPhone’a X. Myślę, że możemy być pewni faktu, że nowe szkła Gorilla Glass 6 pojawią się w kolejnych odsłonach iPhone’a i co ważne… będziemy mogli być spokojniejsi o bezpieczeństwo naszych smartphone’ów.
Więcej o szkle Gorilla Glass można przeczyta cna oficjalnej stronie firmy – www.corning.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. mariusz

    Niby Gorilla Glass, a rysuje się jak nie wiem… Nie pamiętam żeby S6, którego miałem aż tak się rysował. Mój X ma całą masę mikrorys na ekranie…