^

Ostatnia aktualizacja macOS, iOS, watchOS, tvOS

Redakcja

10 lipca 2018

Apple opublikowało najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych. Aktualizacje otrzymały systemy iOS 11, Mac OS High Sierra 10.13 oraz watchOS 4.3 i tvOS 11.4. Może to być ostatnie wydanie pakietów aktualizacyjnych przed jesienną premierą nowych systemów operacyjnych iOS 12 oraz Mac OS Mojave.

macOS High Sierra 10.13.6

macOS High Sierra został zaktualizowany do wersji 10.13.6. Skupiono się tutaj na likwidacji błędów i poprawie bezpieczeństwa. Według informacji o wydaniu dowiadujemy się, że dodaje on obsługę wielu odtwarzaczy AirPlay 2 do iTunes. Dzięki temu z poziomu odtwarzacza systemowego będziemy mogli sterować domowym systemem audio i głośnikami obsługującymi technologię AirPlay 2 w całym domu. Poza tym aktualizacja zlikwidowała problemy użytkowników Photoshopa z rozpoznawaniem multimediów AVCHD oraz problem z przenoszeniem wiadomości Gmail na inne konto.
Następną spodziewaną aktualizacją będzie z pewnością nowy system operacyjny macOS Mojave, który został zaprezentowany na czerwcowym WWDC i jest dostępny dla programistów i publicznych testerów wersji beta.

iOS 11.4.1, watchOS 4.3.2 oraz tvOS 11.4.1

Oprócz oprogramowania dla komputerów, Apple opublikowało także najnowsze wersje systemów mobilnych. Wersje te nie wprowadzają radykalnych zmian. Koncentrują się na poprawkach błędów i poprawie stabilności.
Ciekawostką w iOS 11.4.1 jest znany testerom systemu iOS 12 tryb ograniczonego dostępu USB nazwany Akcesoria USB. Tryb ten (znajdujący się w Ustawieniach Touch ID bądź Face ID) ma na celu zabezpieczenie iPhone’a lub iPada przed ewentualnymi technikami nieautoryzowanego dostępu do urządzenia z systemem iOS. Ustawienie to zapobiega dostępowi do danych za pomocą portu Lightning.

 
To z pewnością ostatni przystanek przed jak zawsze bardzo gorącą jesienią ze sprzętem i oprogramowaniem Apple. Cieszymy się z aktualizacji ale z niecierpliowścią czekamy na to co nas czeka niebawem.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy