^

Apple udostępnił transkrypcje sesji z WWDC18

Jaromir Kopp

10 lipca 2018

Wczoraj Apple opublikowało tekst wykładów, które odbyły się podczas konferencji dla deweloperów WWDC 2018. Do tej pory mieliśmy do dyspozycji tylko zapis wideo i plansze użyte podczas prezentacji w postaci pdf. Teraz Apple udostępnił transkrypcje sesji w całości.

Coś dla tych, co wolą czytać

Sesje są dość długie. Oczywiście obejrzenie ich zapisu wideo zawsze przyniesie pożytek, jednak często, gdy poszukujemy informacji na konkretny temat, odnalezienie ich w godzinnym filmie nie jest wygodne ani optymalne. Dodatkowo fakt, że ilość sesji sięgająca setek, nie ułatwia sprawy. Nie każdy ma czas i z racji bardzo szerokiej tematyki potrzebę, aby przeglądać je wszystkie.
Na szczęście Apple zdecydował się na transkrypcję wykładów. Umożliwiło to stworzenie specjalnej strony, na której możemy wyszukać interesujące nas sesje w łatwy sposób, a potem jeszcze łatwiej odnaleźć interesujący nas fragment po prostu wpisując poszukiwane słowo kluczowe.
To nie koniec ułatwień. Gdy przeglądamy tekst transkrypcji, wystarczy, że klikniemy interesującą nas frazę, a film zostanie „przewinięty” w odpowiednie miejsce. Działa to tak samo podczas wyszukiwania. Od razu możemy przejść do odpowiedniego fragmentu zapisu wideo.
Ułatwiono również udostępnianie. Jeżeli chcemy komuś zwrócić uwagę na konkretny fragment sesji, to po wyszukaniu dostajemy link z sygnaturą czasową, którym możemy się „podzielić”.
Tu znajdziesz stronę z wyszukiwarką sesji i transkrypcjami: WWDC 2018.
Korzystanie z materiałów WWDC jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy