Wybierz Strona

Apple udostępnił transkrypcje sesji z WWDC18

Apple udostępnił transkrypcje sesji z WWDC18

  • 0
  • 10.07.2018
Jaromir Kopp

Wczoraj Apple opublikowało tekst wykładów, które odbyły się podczas konferencji dla deweloperów WWDC 2018. Do tej pory mieliśmy do dyspozycji tylko zapis wideo i plansze użyte podczas prezentacji w postaci pdf. Teraz Apple udostępnił transkrypcje sesji w całości.

Coś dla tych, co wolą czytać

Sesje są dość długie. Oczywiście obejrzenie ich zapisu wideo zawsze przyniesie pożytek, jednak często, gdy poszukujemy informacji na konkretny temat, odnalezienie ich w godzinnym filmie nie jest wygodne ani optymalne. Dodatkowo fakt, że ilość sesji sięgająca setek, nie ułatwia sprawy. Nie każdy ma czas i z racji bardzo szerokiej tematyki potrzebę, aby przeglądać je wszystkie.
Na szczęście Apple zdecydował się na transkrypcję wykładów. Umożliwiło to stworzenie specjalnej strony, na której możemy wyszukać interesujące nas sesje w łatwy sposób, a potem jeszcze łatwiej odnaleźć interesujący nas fragment po prostu wpisując poszukiwane słowo kluczowe.
To nie koniec ułatwień. Gdy przeglądamy tekst transkrypcji, wystarczy, że klikniemy interesującą nas frazę, a film zostanie „przewinięty” w odpowiednie miejsce. Działa to tak samo podczas wyszukiwania. Od razu możemy przejść do odpowiedniego fragmentu zapisu wideo.
Ułatwiono również udostępnianie. Jeżeli chcemy komuś zwrócić uwagę na konkretny fragment sesji, to po wyszukaniu dostajemy link z sygnaturą czasową, którym możemy się „podzielić”.
Tu znajdziesz stronę z wyszukiwarką sesji i transkrypcjami: WWDC 2018.
Korzystanie z materiałów WWDC jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!