^
MacXVideoConverter

MacX Video Converter Pro – zmniejszamy rozmiar plików wideo

Przemysław Marczyński

28 czerwca 2018

Jak zmniejszyć rozmiar plików wideo nie tracąc przy tym jakości? To pytanie zadaje sobie każdy, kto tworzy filmy na potrzeby internetu. A może lubisz archiwizować ulubione filmy? Dla ciebie też mamy rozwiązanie – aplikacja MacX Video Converter.

Sprzętowa konwersja w MacX Video Converter

W najnowszej odsłonie programu MacX Video Converter poprawiono wydajność kompresowania filmów wideo. Szczególnie zauważalne będzie to w produkcjach 4K, które zajmują dużo przestrzeni dyskowej. Do tego procesu, program wykorzystuje kartę graficzną zamiast procesora, przez co sam proces zmniejszania objętości plików nie pochłania całych zasobów systemu i pozwala wygodnie pracować. Program wykorzystuje mechanizm sprzętowej akceleracji, oferując dzięki temu szybszą pracę nad edycją wideo.

Przygotuj materiał wideo pod odpowiednie urządzenia

kompresja filmow

Jedną z ciekawszych rzeczy w MacX Video Converter jest możliwość skorzystania z predefiniowanych szablonów ustawień, odpowiednich dla konkretnych urządzeń. Nasze zadanie skończy się na przeciągnięciu pliku wideo do okna programu i wyborze urządzenia na jakim chcemy film odtwarzać. MacX Video Converter sam dobierze kodek, rozdzielczość i próbkowanie. Jednym kliknięciem mamy gotowy materiał wideo działający optymalnie na wskazanych urządzeniach.

Edycja materiału wideo

Jeśli nasz film okaże się zbyt długi lub kadrowanie nie jest najlepsze to z poziomu aplikacji będziemy mogli wprowadzić podstawowe zmiany. Dodatkowo będziemy mogli oznaczyć nasze filmy znakiem wodnym i dołożyć do nich podpisy. Proces ten jest szybki i wygodny dzięki czemu „pierwsza edycja” filmu przebiegnie błyskawicznie.

Pobieraj filmy z YouTube’a

MacX Video Converter Pro - pobieranie wideo

Ta funkcja spodoba się tym którzy lubią kolekcjonować filmy. MacX Video Converter pozwala na pobieranie filmów z serwisów internetowych. Doskonale sprawdza się przy pobieraniu materiału z YouTube’a gdzie podając adres filmu otrzymamy pełną listę materiałów wideo w różnych rozdzielczościach które są gotowe do zapisania na dysku.

Prosty, wygodny i wydajny

MacXVideoConverter

MacX Video Converter przyda się każdemu kto pracuje z materiałami wideo. Dzięki zastosowaniu akceleracji sprzętowej do kompresji filmów program osiąga zaskakującą prędkość w obróbce filmów. Chociaż nie rozbudowane ale możliwości edycji będą pierwszą linią edycji materiału kiedy będziemy musieli umieścić go błyskawicznie w sieci. Za to opcje kompresji filmów i bogaty wybór predefiniowanych ustawień spełni większość naszych potrzeb dając nam gotowy, zoptymalizowany film na praktycznie każdą platformę.

Niższa cena

Obecnie program możecie kupić w cenie 29,95 dolarów. Jest to kwota niższa od zwykłej ceny o 35%. Oferta ograniczona czasowo.

Witryna programu MacX Video Converterwww.macxdvd.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy