^
Apple uniemożliwi zmianę informacji o płatnościach na starych systemach!

Apple uniemożliwi zmianę informacji o płatnościach na starych systemach!

Jaromir Kopp

28 czerwca 2018

Od 30 czerwca nie będzie można zmieniać danych o płatnościach związanych z kontem Apple ID na starych systemach. OK… uczciwie muszę dodać, że chodzi o bardzo stare systemy.

Używasz iOS 4.3.5, macOS 10.8.5, Apple TV 4.4.4 lub ich starsze wersje?

Jeżeli tak, to wypadasz… Apple już im nie ufa. Właśnie ze względu na bezpieczeństwo we wspomnianych i starszych systemach aktualizacja oraz zmiana informacji o płatnościach nie będzie możliwa. Po prostu nie mają one zaimplementowanych odpowiednich metod szyfrowania danych i połączeń, dlatego Apple obawia się, że przesyłanie wrażliwych informacji z tych systemów jest ryzykowne.
Warto zwrócić uwagę, że iOS 4.3.5 jest systemem z 2011 roku, czyli ma już 7 lat, a macOS 10.8.5 jest dwa lata młodszy (2013).
Home Alone iBoog G4
Nie tylko z powodu wieku wymienionych systemów należy to ostrzeżenie traktować jako ciekawostkę. Warto pamiętać, że informacje o płatnościach zmienimy na dowolnym (nowszym) urządzeniu podpiętym do danego konta Apple ID lub przez WWW. Oczywiście przeglądarka, jaką będziemy to robić również nie może być zbyt stara. Jednak podejrzewam, że osoby, którym powyższa zamiana sprawi problem, stanowią ułamek promila klientów Apple.

Apple TV (1. generacji) też do lamusa

Ktoś z Was pamięta to „hobby Jobsa”? Chodzi o Apple TV, która wyglądała jak kawałek Mac mini. Od miesiąca nie daje się na niej pobierać zakupionych ani kupować nowych treści z iTunes Store. To też raczej nie jest smutna wiadomość, bo praktycznie wszyscy użytkownicy tego wynalazku, jakich znałem, już dawno zmodyfikowali jej oprogramowania, by mieć dostęp do dowolnych plików multimedialnych (w miarę jej możliwości sprzętowych, które są bardzo skromne).
Więcej informacji znajdziecie u Apple: „Informacje o dostępności sklepów App Store i iTunes Store

Starłem kurz z iBooków

Z powodu tych wiadomości, spróbowałem uruchomić moje iBooki G3 i G4. I wiecie, że zadziałały? Aby ożywić ten nudny artykuł, pozwoliłem sobie zamieścić kilka zdjęć ekranów z systemów, które wciąż na nich są i jak widać, działają: Mac OS X 10.3 oraz Mac OS 10.5. Łezka się w oku zakręciła.
iBooke G3 iTunes Mac OS X 10.3.7
iBook G4 i AirPlay

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy