Wiele plotek i przecieków podaje datę 18-19 czerwca jako termin uruchomienia Apple Pay w Polsce. Pewne jest to, że Apple Pay niebawem będzie, bo zostało to oficjalnie potwierdzone przez Tima Cooka. Niestety nie wiemy dokładnie, kiedy ani nie znamy listy banków, które Apple Pay zaoferują.

Apple Watch lub iPhone zamiast portfela?

No i w lewej kieszeni trochę drobnych na wszelki wypadek. Taka przyszłość może nas czekać już za tydzień, oczywiście, jeżeli plotki się potwierdzą.

Wśród kandydatów na pionierów Apple Pay w Polsce są wymieniane banki: Alior, BZ WBK, Getin, mBank. Dodatkowo PKO BP. ING również informuje, że jak tylko będzie to możliwe to „chętnie wdroży” tę usługę. Wśród potentatów bankowości, którzy chcą jako pierwsi wprowadzić Apple Pay, zaczął być wymieniany również Nest Bank. I wygląda na to, że już jest technologicznie przygotowany.

Obowiązkowa niecierpliwość redaktorska

Choć ponoć nie ma się czego spodziewać przed 18 czerwca, to co jakiś czas sprawdzam, czy udaje się dodać moje karty do Apple Pay. Mam konta w mBanku, ING i wspomnianym Nest Banku (wcześniej nazywał się Smart bank). Podczas prób zazwyczaj widzę komunikat: „Ten wystawca nie oferuje jeszcze karty obsługującej Apple Pay”. Tak się dzieje w przypadku mBank, ING, Revolut.

Ten wystawca nie oferuje jeszcze karty obsługującej Apple Pay

Nest Bank już prawie, prawie?

Inaczej to wygląda przypadku karty Nest Banku. Najpierw jesteśmy proszeni o zaakceptowanie tajemniczego regulaminu składającego się z kilku kropek, a dopiero potem widzimy komunikat o niepowodzeniu. Jednak ma on inną treść.

Nest Bank gotowy na Apple Pay

Nest Bank od samego powstania był nastawiony na bankowość mobilną. Dlatego wcale nie dziwi, że chce jak najszybciej wdrożyć Apple Pay. Choć nie jestem nadmiernym fanem aplikacji Nest Banku, to cenią go za prostotę i brak zbędnych funkcji. Naprawdę menu WWW i aplikacja w porównaniu do innych wygląda przejrzyście i jest łatwa w obsłudze. Jedynie utyskuję na brak systemowego uwierzytelniania biometrycznego. Twórcy aplikacji Nest chcieli się wyróżnić, implementując autentykację za pomocą głosu. To w zasadzie jedyny minus.

Jeżeli zaciekawiło Was, co oferuje ten bank, to poniżej znajdziecie linki (polecające).

Jutro znów będę sprawdzał 😉

Może Cię zainteresować: