^

Nest Bank gotowy na Apple Pay?

Jaromir Kopp

13 czerwca 2018

Wiele plotek i przecieków podaje datę 18-19 czerwca jako termin uruchomienia Apple Pay w Polsce. Pewne jest to, że Apple Pay niebawem będzie, bo zostało to oficjalnie potwierdzone przez Tima Cooka. Niestety nie wiemy dokładnie, kiedy ani nie znamy listy banków, które Apple Pay zaoferują.

Apple Watch lub iPhone zamiast portfela?

No i w lewej kieszeni trochę drobnych na wszelki wypadek. Taka przyszłość może nas czekać już za tydzień, oczywiście, jeżeli plotki się potwierdzą.
Wśród kandydatów na pionierów Apple Pay w Polsce są wymieniane banki: Alior, BZ WBK, Getin, mBank. Dodatkowo PKO BP. ING również informuje, że jak tylko będzie to możliwe to „chętnie wdroży” tę usługę. Wśród potentatów bankowości, którzy chcą jako pierwsi wprowadzić Apple Pay, zaczął być wymieniany również Nest Bank. I wygląda na to, że już jest technologicznie przygotowany.

Obowiązkowa niecierpliwość redaktorska

Choć ponoć nie ma się czego spodziewać przed 18 czerwca, to co jakiś czas sprawdzam, czy udaje się dodać moje karty do Apple Pay. Mam konta w mBanku, ING i wspomnianym Nest Banku (wcześniej nazywał się Smart bank). Podczas prób zazwyczaj widzę komunikat: „Ten wystawca nie oferuje jeszcze karty obsługującej Apple Pay”. Tak się dzieje w przypadku mBank, ING, Revolut.
Ten wystawca nie oferuje jeszcze karty obsługującej Apple Pay

Nest Bank już prawie, prawie?

Inaczej to wygląda przypadku karty Nest Banku. Najpierw jesteśmy proszeni o zaakceptowanie tajemniczego regulaminu składającego się z kilku kropek, a dopiero potem widzimy komunikat o niepowodzeniu. Jednak ma on inną treść.
Nest Bank gotowy na Apple Pay
Nest Bank od samego powstania był nastawiony na bankowość mobilną. Dlatego wcale nie dziwi, że chce jak najszybciej wdrożyć Apple Pay. Choć nie jestem nadmiernym fanem aplikacji Nest Banku, to cenią go za prostotę i brak zbędnych funkcji. Naprawdę menu WWW i aplikacja w porównaniu do innych wygląda przejrzyście i jest łatwa w obsłudze. Jedynie utyskuję na brak systemowego uwierzytelniania biometrycznego. Twórcy aplikacji Nest chcieli się wyróżnić, implementując autentykację za pomocą głosu. To w zasadzie jedyny minus.
Jeżeli zaciekawiło Was, co oferuje ten bank, to poniżej znajdziecie linki (polecające).

Jutro znów będę sprawdzał 😉

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. indianin

  Pamiętaj też żeby codziennie zwracać się do siri po polsku. Tylko grzecznie 🙂 Może i wtedy wdroży to Wam łaskawie Apple. Czasami fajnie poczytać co tam słychać w świecie alternatywnym… Dalej wielbienie pomimo wybrakowanych z usług produktów, psujących się klawiatur i kosmicznych cen.
  Pozrawia użytkownik telefonu z polskim asystentem i płatnościami 🙂

  • Jaromir Kopp

   Tak, jasne… pamiętasz jak Google nie sprzedawał aplikacji Polsce, ani nie pozwalał na sprzedawanie programów przez polskich programistów? Trwało to kilka lat po tym jak App Store działał w PL, a polscy programiści się bogacili na apkach.
   Wolę jak mi Apple wymieni klawiaturę, niż jak mi Samsung spali dom. Ja widzę zdecydowanie więcej wad fabrycznych i problemów z systemem w androfonach i wintelach niż pple zdołało zrobić przez ostatnie 10 lat.
   Co powiesz o braku aktualizacji bezpieczeństwa dla flagowych Samcośtam i spółki? Nawet Google w swoim wzorcowym systemie „zapomniał” o 2-3 letnich androfonach. Wolę wydać 4000 zł na coś co będzie bezpieczne przez 5 lat niż 2000 na plastikową zabawkę z systemem, ktory nie gada z desktopami i która będzie bezużyteczna po 2-3 latach.
   Zawsze mnie zastanawia krótkowzroczność zwolenników androfonów, którzy tak chętnie oddają swoje dane do analizy Googlowi.

 2. dawid

  coś mi się nie widzi aby nestbank miał szybko Apple Pay wprowadzić.. nawet nie dostosowali aplikacji do iphoneX… więc ciężko to widzę

 3. applekrk

  Oczywiście ze wprowadzi. Google Pay wprowadzi jedni z pierwszych. Testy już zakończone pewnie 😉

 4. Tomii

  Hej Indianin. A możesz zdradzić jaki telefon ma polskiego asystenta? Podpowiedź: Google Now to NIE jest asystent głosowy.

 5. indianin

  Tomii, aktualnie jestem w wąskiej grupie beta testerów Asystenta. Producent telefonu nie ma znaczenia – działa na każdym.
  A czemu Google Now to nie był asystent głosowy? Głosowo do niego mówiłem, a on wykonuje zadania i odpowiada. Taka uboższa wersja Asystenta(coś jak Siri). Możliwości oczywiście dużo mniejsze, ale od lat są po polsku. Lista częsci komend : android.com.pl/artykuly/60692-spis-komend-google-now-w-jezyku-polskim-czyli-jak-sie-dogadac-z-androidem/ a tutaj Android Auto: dobreprogramy.pl/Android-Auto-w-Polsce-lista-dzialajacych-komend-glosowych,News,82343.html

 6. indianin

  Doprecyzujmy 🙂 Apple wymieni klawiaturę na gwarancji. Potem użytkownik musi zapłacić grubą kasę bo wymiana klawiatury to wybebeuszenie całego komputera na lewą stronę. Samsung miał faila z bateriami i słusznie dostali za to niezłe bęcki od rynku. Zobacz sobie dla porównania film youtube.com/watch?v=AUaJ8pDlxi8 i znajdz firmę która na przestrzeni lat miała więcej problemów ze sprzętem 🙂
  Aktualizacje w androidach to problem, ale pójrz z perspektywy ceny. Topowy android S9 jest obecnie w cenie o połowę niższą niż iphone X. Zakładając ze będzie wspierany przez 3 lata jest to dobry deal. I nie możesz powiedzieć że jest to plastikowa zabawka. Jest od groma producentów i nawet chińczycy wypuszczają tak samo wykonane telefony, które szybkością działania i możliwościami wcale nie ustępują 3x droższemu iphonowi a wsparcie producenta mają też 3 letnie 🙂 Kazdy znajdzie coś dla siebie i to jest piękne. Czasy lagfonów i plastikfonów odeszły a nadeszły czasy najlepszych aparatów w testach, długich czasów działania a Samsung czy Huawei pokazali że telefon po podłączeniu monitora może być dekstopem.
  youtube.com/watch?v=6JgAVkvDOt0
  youtube.com/watch?v=aQW8JTAOefs
  Krótkowzroczność? Czy przypadkiem serwery Apple nie należą do Google obecnie? Każda corpo zapewnia o bezpieczeństwie, szyfrowaniu itd 🙂 Czy zdroworozsądkowo wierzenie że jedna jest cacy ma jakiś sens?:) Raczej nie.
  Chcesz bezpieczeństwo to wywal system ios i zainstaluj soft z otwartym kodem. Np LineageOS. Bez usług google i apple. Wszystko trzymaj na karcie sd i synchronizuj lokalnie. Amen 🙂 Hasło 8 znakowe nic Ci nie da 🙂

 7. BBB

  W Wallecie nie mam w ogóle opcji dodania karty płatniczej.

 8. bbb

  Tak, tak rozumiem. Teraz trzeba zmienić region na taki, w którym AP funkcjonuje, żeby mieć dostęp do dodawnia karty.

 9. zeb

  A ja wolę Google PAY i macie tutaj dodatkowe 40 PLN – użyj kodu GDW8AJQ8 przed pierwszą transakcją.oraz otrzymasz kolejne 40PLN po pięciu transakcjach.