^

Nowy Apple Watch bez przycisków

Redakcja

11 czerwca 2018

Pojawiło się już wiele plotek na temat spodziewanej, czwartej wersji Apple Watch. Mówi się, że nowe zegarki mogą być wyposażone w większy o 15% wyświetlacz. Ma to być możliwe dzięki zmniejszeniu rozmiaru ramek. Nowe modele mają się także charakteryzować dłuższą żywotnością baterii i lepszymi możliwościami monitorowania stanu zdrowia. Teraz dowiadujemy się o tym, że nowy Apple Watch pojawi się na rynku bez przycisków fizycznie klikających.
Spokojnie. Tak naprawdę nic się nie zmieni w sterowaniu urządzeniem. Pamiętacie zmiany w przycisku Home w iPhonie 7 i naśladowanie w nim fizycznego kliknięcia? Teraz będzie podobnie. Apple będzie nadal używać konfiguracji z dwoma przyciskami z przyciskiem bocznym i koronką Digital Crown, ale żaden przycisk nie będzie tradycyjnym przyciskiem fizycznym. Zamiast reagować na dotyk użytkownika, fizycznie poruszając się w przód i w tył, nowe przyciski będą delikatnie drgać pod czubkiem palca, wykorzystując efekt haptyczny (wibrowanie).
Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu przycisków półprzewodnikowych, które nie będą fizycznie klikać, ale zamiast tego będą korzystać z technologii, którą Apple nazywa Taptic Engine w celu dostarczania haptycznych informacji zwrotnych użytkownikom. Nie zmieni się zachowanie koronki,  będzie nadal fizycznie obracana, aby poruszać się po zawartości wyświetlanej na ekranie.
Powyższe zmiany poprawią odporność (i tak bardzo dobrą) Apple Watch’a na wodę. Poza tym pozwolą na zyskanie cennego miejsca w obudowie, pozostawiając w ten sposób więcej miejsca na lepszą baterię czy inne nowe elementy. Możliwe jest także, że Apple pracuje nad wykorzystaniem przycisków jako dodatkowych czujników do gromadzenia danych związanych ze zdrowiem, ponieważ niektóre rodzaje pomiarów wymagają więcej niż jednego punktu kontaktu ze skórą użytkownika.
Pojawiają się także plotki o całkowitym wyeliminowaniu przycisków z przyszłych modeli Apple Watch’a. Za sterowanie zegarkiem będą odpowiadały wtedy czujniki umieszczone na obudowie urządzenia, które mają reagować na dotykowe gesty.
Apple ewidentnie dba o rozwój swojego produktu i wyposaża go w kolejne rozwiązania znane nam ze świata telefonów. Możemy być pewni, że następne wersje Apple Watch będą coraz ciekawsze.
Źródło. | Zdjęcie

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy