^

Wpadka z watchOS 5… chwilowo beta nie jest dostępna

Jaromir Kopp

6 czerwca 2018

Wczoraj wieczorem znajomy programista narzekał, że nie może pobrać bety watchOS 5. Po ściągnięciu nie przechodziła weryfikacji przed instalacją. Próbował wielokrotnie. Był jednak szczęściarzem, bo okazało się, że miała miejsce wpadka z watchOS 5.

Zegarki zamienione w cegły

Na szczęście, co widać na moim przykładzie, to nieszczęście nie było masowe. Jednak spora grupa deweloperów skarżyła się, że po wgraniu bety watchOS 5 ich zegarki, albo tak jak mojego znajomego, nie mogły dokonać instalacji, albo instalacja kończyła się kompletnym zablokowaniem zegarka. Praktycznie wszystkie przypadki dotyczyły Apple Watch s2. Mój się uchował.

Beta watchOS 5 chwilowo niedostępna

Taki komunikat widnieje obecnie na stornie. Apple obiecuje udostępnić poprawioną wersję „niebawem”. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające.
Beta watchOS 5 nie jest dostępna
Jestem ciekaw, czy po zidentyfikowaniu i naprawieniu błędu, nowa wersja będzie miała inny numer i czy szczęściarze, którym obecna beta nie sprawiła problemów, będą mogli pobrać nowszą.
Jak pisałem rano w poniedziałek: bety deweloperskie „dużych” aktualizacji systemów to spore ryzyko!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. solek

    U mnie wgrało sie na s2 bez problemu

    • Jaromir Kopp

      U mnie też (jak napisałem), ale na te kilkanaście tysięcy (prawdopodobnie), kilkudziesięciu coś poszło nie tak.