Select Page

Wpadka z watchOS 5… chwilowo beta nie jest dostępna

Wpadka z watchOS 5… chwilowo beta nie jest dostępna

 • 2
 • 06.06.2018
Jaromir Kopp

Wczoraj wieczorem znajomy programista narzekał, że nie może pobrać bety watchOS 5. Po ściągnięciu nie przechodziła weryfikacji przed instalacją. Próbował wielokrotnie. Był jednak szczęściarzem, bo okazało się, że miała miejsce wpadka z watchOS 5.

Zegarki zamienione w cegły

Na szczęście, co widać na moim przykładzie, to nieszczęście nie było masowe. Jednak spora grupa deweloperów skarżyła się, że po wgraniu bety watchOS 5 ich zegarki, albo tak jak mojego znajomego, nie mogły dokonać instalacji, albo instalacja kończyła się kompletnym zablokowaniem zegarka. Praktycznie wszystkie przypadki dotyczyły Apple Watch s2. Mój się uchował.

Beta watchOS 5 chwilowo niedostępna

Taki komunikat widnieje obecnie na stornie. Apple obiecuje udostępnić poprawioną wersję „niebawem”. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające.
Beta watchOS 5 nie jest dostępna
Jestem ciekaw, czy po zidentyfikowaniu i naprawieniu błędu, nowa wersja będzie miała inny numer i czy szczęściarze, którym obecna beta nie sprawiła problemów, będą mogli pobrać nowszą.
Jak pisałem rano w poniedziałek: bety deweloperskie „dużych” aktualizacji systemów to spore ryzyko!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. solek

  U mnie wgrało sie na s2 bez problemu

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   U mnie też (jak napisałem), ale na te kilkanaście tysięcy (prawdopodobnie), kilkudziesięciu coś poszło nie tak.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!