Na WWDC Apple przedstawiło wiele szczegółów dotyczących nowego systemu iOS 12 , ale oczywiście firma nie pokazała wszystkiego. Dlaczego nie wspomniano o tych nowościach? Najprawdopodobniej z braku czasu. Raczej nie należy się tutaj doszukiwać jakiegoś innego powodu.

iOS 12: Apple nie pokazał wszystkiego.

O czym Apple nie wspomniał podczas konferencji? Należy tutaj wspomnieć o 3 nowościach, które jednak wydają mi się na tyle ważne, że należałoby chociaż jednym zdaniem o nich opowiedzieć.

Nowe gesty dla iPhone’a X.

Deweloperzy odkryli, że istnieją nowe gesty dla iPhone’a X. Na przykład teraz możliwe jest, w widoku Multitasking, zamknięcie aplikacji przez przesunięcie jej w górę ekranu, nie naciskając wcześniej palcem ekranu. Tak zamykało się programy we wszystkich wcześniejszych iPhonach.

Nowe skróty i nowe opcje hasła.

We wszystkich iPhonach i iPadach jest możliwe ustawienie urządzenia tak, aby automatycznie pobierało i instalowało uaktualnienia, jeśli są one dostępne. Kto niezbyt chętnie zapamiętuje liczne hasła, może skorzystać z jednego z wielu programów do przechowywania haseł. Poza tym istnieje opcja, która umożliwia iPhonowi automatyczne dodawania kodów na stronach internetowych i aplikacjach. Kodów, które użytkownik dostał np. przez SMS. Poprzez centrum sterowania możliwe jest, bezpośrednie wywołanie skanera kodów QR. Inną ciekawą opcją jest nowa opcja w Wiadomościach. Chodzi o to, że po dotknięciu nazwy użytkownika wyświetlają nam się pod nim opcje (jakby w menu rozwijalnym): wysłanie  wiadomości, FaceTime, czy po prostu możliwość zadzwonienia do tego użytkownika. Niektórzy powiedzą, że mamy to już teraz. Tak, ale wtedy otwiera nam się to w książce adresowej. Teraz będziemy mieli te informacje pokazane bez wychodzenia z programu Wiadomości.

Inną miłą nowością jest to, że w aplikacji Muzyka można teraz szukać tytułów utworów po tekście piosenki.

 

 

 

Więcej informacji o żywotności baterii.

Kto chce mieć więcej informacji o swojej baterii, może je teraz znaleźć w ustawieniach. Będą tam teraz nie tylko nowe statystyki, jeśli chodzi o czas korzystania, ale również graficzne przedstawienie pojemności baterii w ostatnich 24 godzinach. Dzięki temu można będzie zobaczyć, w jakich porach dnia urządzenie zużywało najwięcej energii.

 

 

 

 

Źródło: MacRumors, GIGA

Może Cię zainteresować: