^

Bezpłatne wersje próbne w App Store

Redakcja

6 czerwca 2018

Ileż to razy zakupiona przez nas aplikacja nie spełniła naszych oczekiwań. Można było ją oczywiście zwrócić, ale nie było to komfortowe rozwiązanie. Teraz będziemy mogli swobodnie przetestować aplikacje przed zakupem, by uniknąć ewentualnego rozczarowania.
Apple wprowadziło aktualizację wytycznych dla App Store, która umożliwi tego typu operacje. Już od pewnego czasu była ona oczekiwana nie tylko przez użytkowników, ale także samych programistów. Zwłaszcza że niektóre aplikacje bywają bardzo drogie i przetestowanie ich funkcjonalności przed dokonaniem zakupu pozwoli klientom łatwiej się zdecydować na wydanie większych pieniędzy.
Przed aktualizacją wytycznych, bezpłatne okresy próbne dla aplikacji publikowanych w App Store były dostępne tylko dla oprogramowania dystrybuowanego w modelu subskrypcyjnym. Tam trzeba było jednak zgodzić się na comiesięczne lub tygodniowe płatności, aby uzyskać dostęp do bezpłatnego okresu próbnego.
Zmodyfikowana reguła w wytycznych App Store wskazuje, że aplikacje mogą teraz oferować bezpłatny okres próbny. Będzie to możliwe na podstawie bezpłatnej opcji zakupu, która tymczasowo odblokuje funkcjonalność aplikacji. Pozwoli to na użycie ich w bezpłatnym okresie próbnym, który będzie trwał od kilku dni do tygodnia lub dwóch.
Dzięki tej zmianie wszystkie aplikacje w sklepie App Store będą mogły przeprowadzać bezpłatne testy dla klientów. Nie będzie to zmiana obligatoryjna, ponieważ to developer musi zdecydować czy da swoim potencjalnym klientom taką możliwość. Jednak z pewnością nie będzie to dla pewnych swego produktu programistów barierą.
Apple zmieniając swoje zasady, pozbędzie się odwiecznego zarzutu o brak możliwości przetestowania aplikacji przed zakupem. Klienci zyskają możliwość upewnienia się, że produkt jest warty ich pieniędzy, a developerzy zyskają narzędzie zachęty do swoich produkcji. Jednym słowem każdy na tych zmianach zyskuje.
Źródło. | Zdjęcie

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Gdyby to samo wprowadzić w Mac AppStore zniknęłaby konieczność oferowania do ściągnięcia ze strony producenta wersji próbnych spoza MAS