Wybierz Strona

Withings wraca do… Withings. Nokia pozbywa się „health”

Withings wraca do… Withings. Nokia pozbywa się „health”

  • 1
  • 01.06.2018
Jaromir Kopp

Firmie Withings, a przez jakiś czas Nokia Health, kibicuję od lat. Mam kilka ich urządzeń jeszcze z logo Withings i z większości jestem bardzo zadowolony. Ucieszyłem się również z wieści, że Withings wraca do… Withings.

Ofiara Apple Watch?

Mam 3 urządzenia tej marki. Wagę Withings Smart Body Analyzer, bezprzewodowy miernik ciśnienia krwi oraz zegarek Activité Pop. I tylko z tego ostatniego nie byłem w pełni zadowolony. Czasem sprawiał on problemy z Bluetooth oraz przegrał na wszystkich frontach z Apple Watch.
Withings, a potem Nokia Health niestety zainwestowały w rozwój klasycznie wyglądających zegarków z monitorem aktywności, a nawet rytmu serca i pewnymi funkcjami „smart”, jak powiadomienia. Imponujący jest ich czas pracy na baterii, ale niestety, choć są bardzo ładne, to jednak są zbyt mało „smart”.
Za to wagi i inne urządzenia „zdrowotne”, a firma ma ich w kolekcji całkiem sporo, sprawują się dobrze i były wielokrotnie chwalone w recenzjach. Poza wagą i wspomnianym miernikiem ciśnienia krwi dostępne są jeszcze mierniki temperatury ciała, rozbudowany system analizy snu, a nawet domowa kamera IP. Do tego oferowana jest platforma zbierająca nasze dane, która pozwala na integrację z innymi systemami. To wszystko sprawuje się dobrze.

Z Withings do Nokii

W 2016 roku wszystkie zasoby i większość pracowników Withings zostały „zakupione” przez Nokię (za 199 milionów dolarów). Firma wiązała z zakupem nadzieję powrotu na rynek konsumencki. Jedak nie wszystko szło tak, jak powinno, a Gregory Lee szef (były już) działu Nokia Technologies namówił szefostwo firmy, aby skoncentrować się na licencjach i zyskach z patentów oraz własności intelektualnej.

Withings wraca do… Withings

Nokia zdecydowała się odsprzedać po nieujawnionej cenie, cały dział „health” wraz z pracownikami Ericowi Carreelowi, współzałożycielowi i byłem prezesowi Withings, który zajmie się dalszym rozwojem marki i firmy oraz być może, zrobił interes życia. Podejrzewam, że nie musi wydać na odkupienie firmy 199 milionów dolarów. Więcej o dalszych planach „nowego” właściciela Withings dowiemy się pod koniec roku.
Źródło: Tech Crunch

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Można teraz rozważyć zakup wagi i ciśnieniomierza Withings. Gdyby Withings dalej pozostał własnością Nokii, to moim zdaniem pewna byłaby śmierć tej firmy, bo Nokia zadeklarowała wycofanie się z obszaru health

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!