Żyjemy w czasach, w których na każdym kroku tworzymy hasła. Serwisy internetowe, sieci społecznościowe czy sklepy internetowe wymagają od nas nazwy użytkownika i hasła. Dzięki aplikacji 1Password 7 możemy wszystkie te dane zamknąć pod jednym kluczem i korzystać z niezliczonej liczby poufnych informacji.
Kiedy wypełniamy formularz na stronie internetowej, 1Password potrafi wygenerować dla nas optymalne hasło. Automatycznie dane logowania zostają równocześnie zapisane w aplikacji, abyśmy mieli do nich dostęp w późniejszym czasie. Jest to niebywale wygodne rozwiązanie, które po chwili użytkowania jest niezastąpioną funkcją w zmaganiach z ogromną ilością haseł używanych przez nas każdego dnia. 1Password nie ogranicza nas jednak tylko do informacji ze stron internetowych. Możemy tu zachowywać dane naszych kart płatniczych, prywatne dane PESEL, licencje aplikacji czy parametry kont pocztowych. W siódmej odsłonie programu rozbudowano funkcjonalność tworzenia notatek. Teraz, korzystając z systemu markdown, będziemy w stanie formatować tekst, dzięki czemu stanie się bardziej czytelny.
Dobre hasło to skomplikowane hasło. Powinno zawierać odpowiednią ilość znaków oraz symbole specjalne. Bynajmniej nie powinno być łatwe do zapamiętania. Do tego dochodzi wymóg, aby nie używać tego samego hasła w różnych miejscach. Program potrafi świetnie operować generatorem haseł, dostosowując je do wymogów witryn. Nowością w kolejnej odsłonie programu jest możliwość audytu naszych tajnych danych. Program sprawdza, jak dawno zmienialiśmy hasło. Monitorowane są również informacje o naruszeniu bezpieczeństwa, dzięki czemu będziemy na bieżąco wiedzieli, czy nasze parametry logowania nie wyciekły i czy powinny zostać uaktualnione.
Nawet zapisując hasła w aplikacji 1Password, łatwo można popaść w chaos. Co jakiś czas docierają do nas nowe hasła i loginy. Aby zapanować nad zapiskami, najlepiej skorzystać z tagów, które doskonale znamy z menedżera plików — Findera. Siódma wersja programu wnosi bardzo ważną zmianę — możliwość grupowania tagów. Znacznie poprawia to wydajność wyszukiwania interesujących nas danych. Możemy również tworzyć „Sejfy” zawierające dane powiązane z konkretnymi zadaniami, takimi jak praca czy rozrywka. Teraz z panelu bocznego łatwo będziemy mogli przełączyć się pomiędzy Sejfami. Błyskawicznie uporządkujemy również dane, korzystając z metody przeciągnij i upuść.
co jeszcze można zrobić w aplikacji do przechowywania haseł. Okazuje się,
że Agilebits, twórcy programu doskonale odczytują potrzeby swoich klientów, dając im w siódmej wersji aplikacji 1Password naprawdę duży pakiet zmian i udogodnień.
Artykuł pojawił się oryginalnie w nr 4/2018 Mój Mac Magazynu.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.